Aktywność Polek pod lupą


Marka Polar zleciła ostatnio badanie, z którego jednoznacznie wynika, że Polki regularnie trenują. Osiem na dziesięć kobiet deklaruje, że ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu. Jakie dyscypliny cieszą się największą popularnością? otóż są to kolejno: jazda na rowerze, bieganie, pływanie, fitness i aerobik oraz siłownia.

Sport to zdrowie
„Organizm ludzki wymaga ruchu. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać dobrą kondycję co ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Regularne trenowanie jakiejkolwiek dyscypliny sportu wzmacnia mięsień sercowy, obniża ciśnienie krwi, spala nadmiar tkanki tłuszczowej, redukuje stres i napięcia. Najprościej ujmując sport rekreacyjny to zdrowie” – tłumaczy Ryszard Szul – absolwent AWF, doświadczony trener przygotowania fizycznego.

Ulubione sporty Polek
Prowadzenia zdrowego stylu życia to już od dawna nie chwilowa moda. Bycie aktywnym stało się ostatnio bardzo widocznym trendem. Jak pokazało badanie, prawie 80% Polek ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu.  Aż 63,6% pytanych pań wybiera jazdę na rowerze. Drugim (dopiero!) najchętniej wybieranym przez nie sportem jest bieganie (39,3%). Niewiele mniej jest amatorek pływania – ten rodzaj aktywności wybiera 34,9% badanych. Odrobinę mniej popularne niż basen są fitness i aerobik – uprawia je 28,1% Pań. Co ciekawe, aż jedna na cztery kobiety, z mniejszą lub większą częstotliwością odwiedza siłownię, kojarzoną jeszcze do niedawna głównie jako miejsce preferowane przez mężczyzn. Jednocześnie te same badania wskazują, że kobiety dużo rzadziej niż mężczyźni korzystają z nowych technologii, które są w stanie monitorować ich aktywność fizyczną oraz wskazywać postępy poczynione podczas treningów.

Tymczasem: „Sport rekreacyjny to zdrowie. Ale tylko wtedy, gdy i dyscyplinę i obciążenie rozsądnie dobierzemy do naszych predyspozycji i aktualnej formy fizycznej. Dlatego właśnie warto monitorować wysiłek przy pomocy zegarka lub opaski, aby mieć swój trening, a także swoje zdrowie pod kontrolą.”  – dodaje Szul.

Trenuj przez cały rok
Najpopularniejsze wśród kobiet sporty, takie jak jazda na rowerze czy bieganie królują głównie wiosną, latem oraz wczesną jesienią. Przyjazna aura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu oraz podejmowaniu różnego rodzaju aktywności. Warto jednak pamiętać, że dobry czas na bycie w ruchu jest zawsze – niezależnie od panującej pory roku. Sposobem na zachowanie ciągłości treningu może być okresowa zmiana otoczenia oraz dyscypliny.
W „złą” pogodę, w okresie jesienno-zimowym można udać się na aerobik, siłownię czy basen. Warto także przez cały rok na bieżąco monitorować swoją aktywność, ponieważ informacje na temat treningów pozwalają oceniać ich efektywność. Bieżące informacje o czynionych postępach są także doskonałą motywacją do pokonywania kolejnych wyzwań i osiągania celów. Jak pokazały wyniki badania, świadomość korzyści, jakie płyną ze śledzenia swoich wyników jest wśród Polek bardzo niska – swój progres za pomocą monitora aktywności fizycznej dokumentuje jedynie 7,6% badanych kobiet.

Profesjonalne wsparcie
Niezależnie od panującej pory roku czy uprawianej przez nas dyscypliny, naprawdę warto na bieżąco monitorować aktywność. Dobrym pomysłem będzie wyposażenie się w monitor aktywności fizycznej lub zegarek sportowy, które pomogą nam na bieżąco monitorować nasze osiągnięcia i postępy.  Zaczynasz  przygodę
ze sportem? – wybierz najprostsze rozwiązanie. Opaska Polar Loop 2  monitoruje  aktywność oraz sen. Zaczyna delikatnie wibrować, powiadamiając o braku aktywności. Wyświetla podpowiedzi i sugestie, wspomagając realizację  dziennych celów związanych z ruchem.  Zegarek Polar A300 niezwykle lekki i wygodny pozwoli na podstawową analizę poszczególnych treningów – warto mieć go zawsze na ręku.

polar A300 - warto mieć stale na ręku
polar A300 – warto mieć stale na ręku

4 myśli na temat “Aktywność Polek pod lupą”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: