Mini Silesia Marathon – zdjęcia z trasy


Pierwszego października na ulice Śródmieścia i Koszutki wbiegnie żółta rzeka uczestników Mini Silesia Marathonu. To fajna rozgrzewka przed niedzielnym maratonem oraz okazja do zwiedzenia kilku ciekawych miejsc. Niezbyt wymagający limit czasowy (40 minut na pokonanie 4 kilometrów) pozwala na ukończenie biegu zupełnie początkującym.

trasa

Startujemy na Placu Słonecznym, przed wejściem do Silesia City Center. Przedtem oczywiście trzeba się zgłosić (przez stronę Silesia Marathon) a później zweryfikować w Biurze Zawodów –  30 września 2016 r.  (16.00 – 18.30) lub w dniu startu 1 października 2016 r. w godz. 9.00 – 10.30 gdzie odbierzecie bezpłatny pakiet startowy z żółtą koszulką (tylko w niej zostaniecie dopuszczeni do biegu)

mini-silesia-marathon-start

Pierwszy kilometr to najpierw chwila kluczenia w okolicach Centrum a później łagodny zbieg szeroką Aleją Chorzowską. Po lewej mignie Wam Park Budnioka – sympatyczne miejsce z ładnie utrzymaną zielenią, placem zabaw, strefą fitness i szutrowymi alejkami, po prawej nowoczesne biurowce a przed Wami pojawi się na rondzie przeszklony budynek Oko Miasta. Zza niego niemal natychmiast ukaże się kultowy Spodek.

spodek

Tę halę kojarzy chyba każdy fan siatkówki, piłki ręcznej i Rawy Blues. Chwilę później trasa skręci w ulicę Olimpijską. Tu zaczyna się podbieg więc żeby odwrócić uwagę od trudów wspinaczki warto porozglądać się wokół bo mijane obiekty warte są dłuższej chwili zainteresowania. Wbiegamy w Strefę Kultury– to stosunkowo młoda ale już wśród mieszkańców Katowic bardzo popularna przestrzeń miejska.

nospr-strefa-kultury

Najpierw po prawej mamy budynek NOSPRU, nowoczesny lecz nawiązujący do górniczej tradycji regionu (stoi wszak na miejscu dawnej kopalni) za nim w oddali Muzeum Śląskie. Dostrzeżecie pewnie tylko kopalniany szyb (świetny punkt widokowy) i kilka budynków. Znacznie ciekawiej jest pod ziemią – polecam odwiedziny. Po lewej tymczasem  imponujące budynki Centrum Kongresowego i Zielona Dolina – z jej tarasów roztacza się piękny widok na śródmieście Katowic. Zachowajcie w pamięci i wróćcie po biegu.

zielona-dolina

Tymczasem najtrudniejszy odcinek trasy macie już za sobą. Na trzecim kilometrze zbiegamy za Spodkiem ulicą Olimpijską, przebiegamy przez Aleję Korfantego i ulicą Morcinka dobiegamy do Sokolskiej. Park, właściwie Skwer, który tu szybko miniemy też wart jest chwili uwagi. Polecam umiejscowioną tu Galerię Artystów. Wiecie ile ciekawych postaci kultury i sztuki jest związanych ze Śląskiem?

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

A wracając do MiniMaratonu:  jeszcze jeden zakręt i znaną już trasą wracamy do mety. Z finiszowaniem warto chwilę poczekać, bo po zbiegu czeka Was jeszcze trochę pod górkę.


Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM 2016 odbędzie się 1 października w Katowicach. Wszystkie niezbędne informacje zawiera REGULAMIN

4 myśli na temat “Mini Silesia Marathon – zdjęcia z trasy”

  1. Wpis super – dzięki niemu można świetnie zapoznać się z trasą… No i wielki szacun dla wszystkich startujących! Ja po 4 km pewnie bym padła… o 40 km nawet nie myślę, bo od samego myślenia mi słabo 😉 Powodzenia minimaratończycy! Dla mnie zresztą wszyscy, którzy się tego podejmują są już zwycięzcami! Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: