Apatia, zrezygnowanie, smutek? Nie bój się.fot. Ola Janiszewska

Jesień. Szary poranek przyozdobiony rzęsistym deszczem przegląda się w oknie Twojego pokoju. Słońce coraz później odwiedza dzień i bardzo szybko godzi się z ciemnością. Wydawać by się mogło, że każdy poranek zaczyna się podobnie, a jednak wiosną i latem zdecydowanie łatwiej biec przed siebie – biec przez życie.

Co czujesz, kiedy budzi się Twój świat?

Czy dostrzegasz kolory, czy wyłącznie odcienie szarości? Czy masz siłę brać za kark codzienność? Czy może brakuje Ci energii? Apatia, otępiałość, ciągła senność i zmęczenie. Zrezygnowanie, obojętność, niemoc, słabsza odporność, częste przeziębienia, to świat, z którym nie chcesz się godzić. Masz jednak coraz mniej sił by stawiać temu czoła. Jak długo trwa taki stan…. tydzień, dwa, miesiąc, a może kilka? Zdarza się, że latami.

Jeśli bliskie są Tobie powyższe słowa, bądź w Twoim otoczeniu są osoby, których taki stan nie opuszcza, wyciągnij do nich przyjazną dłoń. 10 października 2012 r. obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Depresja to jedna z najczęściej występujących chorób na świecie.

Niemoc można pokonać, a ból to jedynie strach jaki opuszcza ciało.

Pasjonacie, sportowcu, amatorze, Ty możesz pomóc. Biegasz? Pływasz? Rowerujesz? Nie bądź obojętny wobec siebie i wobec innych. Podziel się z ludźmi swoją formą aktywności. Nie ma lepszej dawki pozytywnej energii niżeli ta, która rodzi się z endorfinowych przeżyć. Przeżyć, jakie dostarcza Ci biegowy trening czy każda inna forma sportowej aktywności. Spróbuj. Podaj najlepszy lek, jakim są endorfiny, które nie tylko działają zbawiennie na mózg, ale także pozytywnie malują ciało. Niemoc można pokonać, a ból to jedynie strach jaki opuszcza ciało.

Artykuł napisany dla love2tri.pl

Autor: Ola

Codzienność dzielę z bieganiem, kolarstwem górskim i pływaniem. Jestem wiernym miłośnikiem muzyki, jazzowych maratonów i ciepłych, miękkich nut. Fotografia, poezja, pisanie to poza sportowe pasje. Sądzę, że najlepszą pożywką mózgu jest jego dziki stan, bo wtedy świat dzieje się bardziej intensywnie. Z wykształcenia marketingowiec, w życiu „łamigłówek” i pasjonatka ruchu. Ludzie i ich świat, są dla mnie ważni. Redaktor treningbiegacza.pl , członek Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji, współorganizator koncertów muzycznych i zlotów żeglarskich.

3 myśli na temat “Apatia, zrezygnowanie, smutek? Nie bój się.”

      1. Podejrzewam, że podeptałem takich liści setki, więc tym bardziej gratuluję „dobrego spojrzenia na świat”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: