Do historii przeszedł – trzydziesty marszon


marszon30 - trasa

„Najważniejsza w Marszonie jest droga, najważniejsze jest samo wędrowanie.” – Kuba Terakowski

CO TO JEST MARSZON?

Słowo „MARSZON” zawiera w sobie elementy marszu i maratonu. I o to właśnie chodzi w tej aktywności:  marszon jest bowiem marszem na długim dystansie, który – aby nie był zwykłą wycieczką – musi trwać mniej więcej dobę. Czy można odpoczywać po drodze? – owszem lecz dłuższych przerw nie ma. Przeciętna długość trasy Marszonu to około 70 km, a w każdej z imprez uczestniczyło dotychczas około 50 osób z całej Polski. Koncepcję Marszonu opracowali dwaj krakowscy podróżnicy – Bogdan Kwiatek i Kuba Terakowski. Bogdan jest też autorem słowa „Marszon”

RYWALIZACJA?

Marszon to impreza wyłącznie towarzyska, jako taka jest więc z definicji pozbawiona jakichkolwiek elementów rywalizacji. W Marszonie nie ma wygrywających, a zwyciężyć (lub przegrać) można tylko z samym sobą. Harmonogram Marszonu dostosowany jest do upodobań i możliwości osób o umiarkowanym tempie marszu. Udział w Marszonie jest bezpłatny.

Pierwotnie Marszon grupowy miał być imprezą jednorazową. No cóż, stało się inaczej: dzięki doskonałej atmosferze panującej wśród uczestników, którzy mimo fatalnej pogody oraz dużego wysiłku fizycznego i psychicznego włożonego w pokonanie trasy, byli zadowoleni z udziału i „domagali” się organizacji następnego Marszonu.Lata mijały i oto za nami:

TRZYDZIESTY MARSZON

Całą trasę (70 kilometrów z Krakowa Swoszowic na Halę Krupową) pokonały 33 osoby (spośród 51, które stawiły się na starcie). Uczestnicy Marszonu przeprowadzili pomiędzy soba zbiórke, której wynik – 1130 zl – został przekazany Hospicjum w Wiśniowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: