Runmageddon…filmowy. Oblężenie Twierdzy Modlin


runmageron_koniec swiata nudnych biegów

Kolejne zawody z cyklu Runmageddon odbędą się już w najbliższą sobotę, na terenach Twierdzy Modlin. Szykuje się prawdziwe oblężenie bo spragnionych ekstremalnych wyzwań uczestników jest już prawie 3000. W ciągu jednego dnia zaplanowano biegi w dwóch różnych formułach: Classic – na dystansie 12 kilometrów oraz Nocny Rekrut, na trasie o połowę krótszej. Skąd ten filmowy charakter imprezy? Otóż trasę biegu poprowadzono przez miejsca, gdzie wcześniej nagrywane były sceny do takich filmów jak: C.K. Dezerterzy, Killer, 1920 Bitwa Warszawska, Czas Honoru, Hans Kloss, Stawka większa niż śmierć.

Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy Runmageddonu Classic. Czeka na nich 12 kilometrowy dystans i ponad 50 przeszkód. Arena zmagań to okoliczne bagna, rzeki i las, na których znajdzie się wiele naturalnych przeszkód.

W roli jednej z najtrudniejszej przeszkód w tej edycji Runmageddonu wystąpi… sama forteca. Zawodnicy będą biegać m.in. po najdłuższym budynku w Europie, czyli liczących 2250m koszarach. Trasa poprowadzi również podziemiami Twierdzy, zahaczy o Redutę Napoleona, prochownię oraz areszt. Mury twierdzy i jej podziemia nie będą łatwą przeprawą i z pewnością utrudnią dotarcie do mety. Aby do niej dotrzeć, trzeba będzie zmierzyć  się z lodem, ogniem i wodą, a także 4 metrowymi ścianami, których samodzielne pokonanie jest niemal niemożliwe.

Na terenach Twierdzy Modlin nagrywane były sceny do wielu polskich filmów  (m.in. Czas Honoru, C.K. Dezerterzy, Killer, 1920 Bitwa Warszawska) stąd też pomysł na przygotowanie przeszkody mentalnej: „Co Ty wiesz o cytowaniu….”, której pokonanie będzie wymagało znajomości najsłynniejszych tekstów filmowych. Właściwe odgadnięcie, z jakiego filmu pochodzi cytat pomoże uczestnikom uniknąć karnej rundy i ciągnięcia betonowej trelinki.

Po zapadnięciu zmroku na trasę wyruszą uczestnicy Nocnego Runmageddonu Rekrut. Zaproponowana całkiem niedawno przez organizatorów, formuła ekstremalnej zabawy połączona z nocnymi ciemnościami, bardzo szybko zdobyła równie dużą popularność jak bieg rozgrywany w ciągu dnia. Około 1 500 osób będzie się starało pokonać wszechogarniające ciemności i ponad 30 przeszkód by dotrzeć do mety 6 kilometrowego biegu.

Na listach startowych znajduje się wielu debiutantów, z trasą Runmageddonu Classic zmierzą się także m. in.  aktorka Paulina Holtz, olimpijczyk Paweł Nastula oraz satyryk i aktor – Szymon Majewski. W Modlinie będzie można spotkać również prawdziwych Spartan, bowiem ta znana z biegów ulicznych drużyna zapowiedziała swój start w Classicu oraz udział w biegach dla najmłodszych.

 

Jeden komentarz na temat “Runmageddon…filmowy. Oblężenie Twierdzy Modlin”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: