12 czerwca – 5150TM Warsaw Triathlon


Warszawa dołącza do prestiżowego grona miast, w których odbywają się zawody spod znaku World Triathlon Corporation
Warszawa dołącza do prestiżowego grona miast, w których odbywają się zawody spod znaku World Triathlon Corporation

12 czerwca odbędą się w stolicy prestiżowe zawody triathlonowe – 5150TM Warsaw Triathlon – (w ramach globalnego cyklu 5150TM Triathlon Series) odbędą się w Warszawie 12 czerwca. To już druga w Polsce impreza na licencji World Triathlon Corporation. Bądźcie czujni – rejestracja zostanie otwarta 15 lutego. Więcej informacji i zapisy na http://www.5150warsaw.com oraz http://www.facebook.com/5150warsaw.

World Triathlon Corporation to organizator legendarnych zawodów IRONMAN®. Od 2015 roku gospodarzem zawodów na licencji IRONMAN®, jako jedyne miasto w Polsce, jest Gdynia. Teraz do prestiżowego grona miast, w których odbywają się zawody spod znaku WTC dołącza Warszawa.

5150TM Triathlon Series to cykl zawodów triathlonowych na dystansie olimpijskim (51,5km) . Uczestnicy 5150TM Warsaw Triathlon będą musieli przepłynąć 1,5 km, następnie przejechać 40 km na rowerze, a na koniec przebiec 10 km. Limit czasu na pokonanie całego dystansu wyniesie 4 godziny.

Pierwsza dyscyplina zostanie rozegrana w Zalewie Zegrzyńskim. Stamtąd uczestnicy zawodów dojadą rowerami do centrum Warszawy. Na Placu Teatralnym powstanie tzw. IRONMAN Village. Przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej będzie zlokalizowana również meta zawodów. Trasa biegowa 5150TM Warsaw będzie poprowadzona m.in. Krakowskim Przedmieściem i ulicą Karową.

 Warszawa to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto, a triathlon to sport XXI wieku – mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. – Kiedy padła propozycja, byśmy gościli tak prestiżowe zawody o międzynarodowym zasięgu, nie mieliśmy wątpliwości, że to dobry pomysł. 5150TM Warsaw Triathlon uzupełni portfolio strategicznych, plenerowych imprez sportowych w naszym mieście, do których zaliczamy między innymi Tour de Pologne, Memoriał Kamili Skolimowskiej czy Maraton Warszawski – dodaje.

Jeden komentarz na temat “12 czerwca – 5150TM Warsaw Triathlon”

  1. za daleko mi gonić do tej Warszawy na rowerze 🙂 dopłynąć też nie dam rady, a biec taki kawał mi się nie chce… dam sobie spokój 😛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: