Brafitting – uzyskaj kobiecą sylwetkę dzięki idealnie dopasowanemu biustonoszowi!


Brafitting to sztuka właściwego dobierania biustonoszy. Pomimo tego, że temat jest na naszym rodzimym terenie od tak długiego czasu, wiele kobiet wciąż nie umie i nie wie, w jaki sposób wybrać właściwy rozmiar. Pierwsza na polskim rynku zaczęła tę wiedzę szerzyć bieliźniana marka Panache.
panache idealnie dopasowany

Panache Sports Bra – idealnie dopasowany biustonosz sportowy

Przy wyborze biustonosza należy sugerować się obwodem i rozmiarem miseczki; pamiętaj, że stanowią one nierozłączną parę.
Jakie są najczęściej popełniane błędy?
Standard to wybór zbyt szerokiego obwód i jednocześnie zbyt małej miseczki. Powoduje to odstawanie biustonosza na mostku, uniesienie pasa obwodu ku górze na plecach oraz wrażenie konieczności regulowania wysokości biustu ramiączkami, co często powoduje wbijanie się ich w ciało na ramionach. Dodatkowo, często fiszbina wbija się w biust, zamiast okalać go w całości.
Za podtrzymanie w 80%-ach odpowiedzialne są ramiączka. O wcale nie! To przede wszystkim pas obwodu, który powinien być co najmniej o 5 cm krótszy niż obwód mierzony pod biustem (ściśle) miarą krawiecką, ponieważ materiał, z którego wykonany jest pas biustonosza naddaje a wraz z upływem czasu rozciąga się. To samo dotyczy zapięcia na haftki. Nowy biustonosz zapinaj na pierwszą haftkę, dzięki czemu przedłużysz jego żywotność.
Jak dopasować miseczkę? Jej fiszbina powinna okalać całą pierś, a koniec fiszbiny niech wskazuje mniej więcej środek pachy, natomiast środek biustonosza ma przylegać gładko do mostka.
Po zapewnieniu takiego dopasowania i komfort piersiom, wykończ ostateczny wygląd regulując ramiączka (odpowiedzialne za 20% podtrzymania biustu). Pamiętaj – ramiączka nie powinny wbijać się w ramiona (warto zrobić test i włożyć pod nie dwa palce).

Poniżej krótki poradnik zdjęciowy opracowany przez brafitterki Panache:

panache1 panache2 panache3 panache4

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: