Na trasie Silesia Marathon


Silesia Marathon poprowadzi biegaczy przez trzy miasta: startujemy w Katowicach, by wkrótce trafić do Siemianowic, wrócić do Katowic, na krótką chwile zawitać w Mysłowicach i znów wbiec do stolicy Górnego Śląska przez Giszowiec i Nikiszowiec. 42 kilometry wśród kopalnianych wyrobisk, opuszczonych cynkowni, hałd… Hola, hola, czy aby na pewno?
Tegoroczną trasę zaprojektowano tak, by dała nie tylko okazję do sportowej rywalizacji, poznania granic możliwości własnego organizmu, przełamania słabości ale również by odkryła przed zawodnikami tajemnice i różnorodność Śląska w co najmniej kilku aspektach.
Startujemy na ulicy Ściegiennego.

SilesiaCityCenter

Łatwo tu dojechać, już z daleka widać logo jednego ze sponsorów (Silesia City Center) umieszczone na kopalnianym szybie.

Szybko okazuje się, że nazwa Górny Śląsk ma swoje uzasadnienie: tuż za startem pierwszy podbieg. Na szczęście droga wkrótce się wypłaszczy a kolejny podbieg dla wytrenowanego biegacza będzie prawie niezauważalny.

Rondo w Siemianowicach Śl
W Siemianowicach miniemy m.in. charakterystyczne rondo z  „pomnikiem kuli bilardowej” i Willę Fitznera. Po około pięciu kilometrach szeroką ocienioną aleją wbiegniemy do Katowic.

do Katowicokazuje się, że w Śląskich miastach nie brakuje zieleni

Przebiegamy przez Dąbrówkę Małą i Szopienice. Jeszcze jeden niewielki podbieg i – witamy w Mysłowicach.

w Mysłowicach

Czeka nas tutaj bardzo przyjemna część trasy: w całości poprowadzona w lesie długa prosta. Wkrótce po wbiegnięciu do Katowic krajobraz gwałtownie się zmieni. Najpierw odwiedzimy Giszowiec, miasto-ogród a chwile później znajdziemy się w Nikiszowcu, dzielnicy o niepowtarzalnym, urzekającym charakterze.

 

Warto, przy innej okazji, zatrzymać się tu na dłużej, wstąpić do którejś kawiarni, powłóczyć po brukowanych uliczkach. Tymczasem kierujemy się ku Dolinie Trzech Stawów. Katowicki Park Leśny to mekka katowickich biegaczy.

kuDolinie

DSC_7956

Tutaj kolejne kilka kilometrów w zieleni, na płaskich alejkach, wokół stawów.

I już jesteśmy niemal w centrum Katowic. Mijamy Bibliotekę Śląską, sale koncertową Akademii Muzycznej, NOSPR i Spodek.

Końcowe dwa kilometry wiodą wprost do mety na Placu Słonecznym. Gratulacje!

Mapę trasy wraz z profilem można też prześledzić TUTAJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: