1%


Mam na imię Anna i razem z mężem Mariuszem wychowujemy 10 dzieci w wiosce dziecięcej w Rajsku. Dwoje dzieci mamy biologicznych, ośmioro przysposobionych. W Rajsku gdzie mieszkamy dzięki Fundacji Bliżej Człowieka mogliśmy stworzyć rodzinę dla tych dzieci, żeby mogły poczuć ciepło domowego ogniska i czerpać wzorce na przyszłość. Staramy się w nich rozwijać pasję do aktywnego trybu życia: chodzimy z nimi po górach, na basen, organizujemy wycieczki, treningi capoeiry. I biegamy!

Mój mąż pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Ja, dzięki temu, że mogę być w domu cały czas,  zauważyłam i zrozumiałam potrzeby i braki tych dzieci. Staramy się z mężem zarażać je aktywnością. Ja biegam od 3 lat mój mąż dłużej, a teraz zaczynają biegać z nami dzieci. Mają już kilka startów za sobą bieg w Rudzie Śląskiej, Brzeszczach, Bieg Olimpijski w Warszawie. Kupiliśmy też do naszego domku bieżnie, na której trenujemy jak jest fatalna pogoda na dworze.

Bardzo prosimy was o wsparcie 1% podatku na nasz domek żebyśmy mogli w dalszym ciągu zaszczepiać w dzieciach pasję do biegania!

Oto przykład jak należy wypełnić PIT aby pieniążki trafiły do naszych dzieci.

O. WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

Należy podać numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (Numer KRS) organizacji wybranej z wykazy oraz wysokość kwoty na jej rzecz

305.Numer KRS0000133286 Wnioskowana kwotaKwota z poz 306 nie może przekroczyć 1% kwoty z poz 188 po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół

1%

P. INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE  Podatnicy, którzy wypełnili część O, w poz. 307 mogą podać cel szczegółowy 1% a zaznaczając kwadrat w poz. 308 wyrazić zgodę na przekazanie OPP swojego imienia i adresu wraz z informacją o kwocie z poz. 306.

                     W poz. 309 można podać dodatkowe informacje, np. ułatwiające kontakt z podatnikiem (telefon, e-mail)

307. Cel szczegółowy 1%Ważne       DLA FUNDACJI   BLIŻEJ CZŁOWIEK – DOM 46 308. Wyrażam zgodę

X

x

309.Opcjonalnie: adres e-mail

4 myśli na temat “1%”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: