„Bez ruchu po prostu nie żyjemy”


Bez ruchu po prostu nie żyjemy”

– spuentował Sebastian Chmara podczas konferencji prasowej PKO „Biegajmy razem w 2017”, podsumowującej dotychczasowe akcje biegowe PKO oraz zapowiadającej największe biegi sponsorowane przez bank w 2017 r.

Kalendarium biegów pod patronatem PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski wspiera biegaczy z całej Polski już od 2013 r. poprzez autorski program „PKO Biegajmy razem”. 16 marca bank zainaugurował kolejny sezon razem z tegorocznymi ambasadorami akcji aktorką i biegaczką Karoliną Gorczycą, Pawłem Januszewskim – mistrzem Europy w biegu przez płotki na dystansie 400 m, prezesem fundacji Wychowanie przez Sport i ojcem stadionowej akcji Biegam Bo Lubię (BBL) oraz Sebastianem Chmarą – wiceprezesem PZLA i złotym medalistą MŚ i ME w siedmioboju. Spotkanie poprowadził Krzysztof Łoniewski – gospodarz Trójkowej akcji BBL.

PKO słynie z dwóch kierunków patronackich: wspiera charytatywne „biegi dla…”, przekazując pieniądze dobroczynnie różnym grupom potrzebujących odbiorców (m.in. głodnym, chorym dzieciom, niepełnosprawnym, osobom starszym) oraz sponsoruje biegi historyczne, spośród których warto wyróżnić Warszawską Triadę Biegową, na którą składają się Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości, upamiętniające ważne wydarzenia z przeszłości Polski.

Ok. 50% Polaków biega i startuje ze znajomymi i rodziną w masowych imprezach biegowych, z których ok. 50 sponsoruje PKO BP.

W połowie września 2017 r. w 12 miastach Polski po raz trzeci zmierzą się sztafety w PKO Biegu Charytatywnym. „W ubiegłym roku PKO BP za przebiegnięte okrążenia przekazało 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce” – wyliczyła Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO BP.

Warto dodać, że oprócz patronatu nad biegami, PKO wspiera także przygotowania do startów jako partner strategiczny akcji Biegam Bo Lubię. Od kwietnia do listopada amatorzy truchtania mają bezpłatną możliwość korzystania z profesjonalnych zajęć prowadzonych przez wyszkolonych trenerów na stadionach w całej Polsce. Nie trzeba się bać, zajęcia są dostosowane do poziomu uczestników i wykraczają poza standardowe jednostki treningowe. Projekt BBL rozpoczął się w 2009 r. „Stadion to możliwość lepszej kontroli tempa, odległości, techniki” – podkreślił i zachęcał pomysłodawca ogólnopolskich treningów Paweł Januszewski. „Akcja rozpoczęła się od trzech stadionów, docelowo planujemy opanować sto” – dodał.

W konferencji wzięła również udział Agnieszka Liber – dyrektor ds. marketingu odzieżowej marki 4F, która zwróciła uwagę na fakt, że firma dostarcza miastom projektowane na specjalne zamówienie indywidualne biegowe koszulki, podkreślające tożsamość miejsc, w których odbywają się biegi.

Najbliższą imprezą sponsorowaną przez PKO BP będzie PKO Poznań Półmaraton, który odbędzie się 26 marca. Kwiecień zaś otworzy finał projektu „Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić” podczas 44. kultowego już Maratonu Dębno, w którym wystartują wszyscy ambasadorzy PKO. Zapytana o czas, w jakim planuje pokonać królewski dystans Karolina Gorczyca z uśmiechem skwitowała „nie będę zdradzać, myślę, że razem z kolegami (tj. Pawłem Januszewskim i Sebastianem Chmarą) chcemy po prostu pojawić się na mecie”.

„Wszystkie akcje PKO mają na celu popularyzację zdrowia, aktywności fizycznej i idei wspólnego biegania, pomagania i przejawiania nowej formy patriotyzmu” – podkreślił Michał Kuczmierowski, dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji PKO BP. Nic, tylko biegać.

 

Więcej informacji:

biegajmyrazem.pkobp.pl

bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem

facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

instagram.com/pkobiegajmyrazem

2 myśli na temat “„Bez ruchu po prostu nie żyjemy””

  1. Super inicjatywa. Może i ja się kiedyś zapiszę. Jeszcze nie jestem gotowa. Co trzeba zrobić by się na takie biegi zapisać?

    1. Kasiu, polecam stosować się po prostu do zapisów regulaminu konkretnego biegu, który znajdziesz w sieci. Najlepiej zarezerwować też sobie wcześniej termin, sprawdzić logistykę przedstartową (dojazd, nocleg) i rejestrować się z jak największym wyprzedzeniem – listy startowe niektórych biegów zapełniają się niezwykle szybko.
      Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do przygotowań i startów!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: