Dotykaj-wygrywaj! I pobij rekord Guinessa!


Najpierw przerażająca statystyka: każdego roku w Polsce  u ponad 17 tysięcy kobiet diagnozuje się raka piersi. 17 tysięcy! – to średniej wielkości miasteczko.  Niestety aż 35%  z nich nie ma szans na wyleczenie. A dlaczego? Najczęstszym powodem jest, banalnie, zbyt późne zgłoszenie się do lekarza oraz, ciągle, brak należytej wiedzy dotyczącej samobadania.

Każdego roku w Polsce u ponad 17 tys. kobiet diagnozuje się raka piersi. W prosty sposób możemy to zmienić. Wystarczy regularnie,  np po kąpieli, przy okazji smarowania się balsamem, wykonać kilka nieskomplikowanych ruchów. Tak, to na tym polega samobadanie. Żadnych specjalistycznych urządzeń – ręce i dotyk, który pozwoli wygrać życie.

1 października rusza 5. edycja kampanii DOTYKAM – WYGRYWAM. Organizator kampanii – bieliźniarska marka Panache wraz ze stowarzyszeniem Polskie Amazonki podejmie próbę pobicia rekordu Guinessa w samobadaniu piersi. Odbędzie się ono na Błoniach  przy Stadionie Narodowym w ramach Narodowego Dnia Sportu organizowanego przez Fundację Zwalcz Nudę.

dotykam-wygrywam

Dołącz do nas! Bądź częścią rekordu!  Aktualnie wynosi on 2790 kobiet.  Może to właśnie Ty jesteś potrzebna aby go pobić?  Zabierz  też swoją siostrę, mamę, babcię, przyjaciółkę, sąsiadkę i kogo tylko zechcesz. To świetna okazja by dowiedzieć się wszystkiego o profilaktyce, nauczyć się jak poprawnie wykonać samobadanie,okiełznać strach a potem ramię w ramię z ambasadorkami projektu wykonać symboliczne badanie i podjąć próbę  pobicia rekordu Guinnesa! (spokojnie, bez rozbierania). Impreza startuje od godz. 12:00. Bicie rekordu rozpocznie się o godz. 14:00. Zbiórka uczestników trwać będzie już od godz. 13:15.

Ambasadorki akcjiDotykam=Wygrywam, które również przyłączą się do bicia światowego rekordu to: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Kisio, Katarzyna Cichopek-Hakiel, Krystyna Kofta, Ilona Felicjańska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Anna Popek, Karolina Szostak, Ewa Wojciechowska, Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Waligórska, Agnieszka Wielgosz, Anna Gzyra, Elżbieta Jędrzejewska.

To jeszcze nie wszystko!
Oddaj stanik do re(CYC)lingu!
01 października przynieś ze sobą staniki, których już nie używasz. Marka Panache, specjalizująca się w produkcji bielizny do miseczki K, w ramach kampanii daje ci wyjątkową możliwość pozbycia się źle dopasowanych biustonoszy. Przekaż je do re(CYC)lingu, w wyniku którego biustonosze zostaną utylizowane przez firmę 3R Recycling Solutions, a całościowy zysk z tego procesu zostanie przekazany na wsparcie działań stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na rzecz walki z rakiem piersi. Za każdy oddany stanik otrzymasz KUPON O WARTOŚCI 20zł na zakup nowego, dobrze dopasowanego biustonosza z oferty marek Panache. Swój właściwy rozmiar będziesz mogła sprawdzić na miejscu eventu z brafitterkami Panache.

 

Przez cały październik możesz również oddawać swoje znoszone staniki w salonach oferujących bieliznę Panache (adresy sklepów na www.dotykamwygrywam.pl) i w zamian otrzymać KUPON O WARTOŚCI 20zł. W sklepach tych możesz też skorzystać z wiedzy przeszkolonych przez specjalistów z Centrum Onkologii brafitterek, na temat profilaktyki raka piersi oraz zaopatrzyć się w zawieszki pod prysznic zawierające instruktaż samobadania.

Partnerami kampanii są: Clear Channel Poland, jedna z wiodących firm OOH, wspiera corocznie akcję „Dotykam-Wygrywam” i nagłaśnia ją na sieci digitali w galeriach handlowych premium, w największych polskich miastach; firma recyklingowa 3R Recycling Solutions, marka Biolaven produkująca naturalne kosmetyki, 4 Fun TV oraz MOTORóżowi. Partnerem eventu inauguracyjnego jest firma Fit Catering.

Więcej informacji o akcji oraz adresy sklepów z bielizną marek Panache biorących w niej udział znajduje się na www.dotykamwygrywam.pl.

12 myśli na temat “Dotykaj-wygrywaj! I pobij rekord Guinessa!”

  1. Wiem, że może trochę obok tematu, ale robią miseczkę do K, a drobnym kobietom nadal brafiterki nie potrafią nic dopasować. Nie wszyscy się odchudzają! Tak tylko wylałam żale. A akcja świetna!

  2. Na pewno trzeba o tym głośno mówić, by kobiety nie bały się badać.dla mnie trochę za daleko, ale trzymam kciuki. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: