8. edycja PKO Silesia Marathon – KONFERENCJA PRASOWA


medal-silesia-maraton-2016
„Silesia Marathon to jedno z największych biegowych wydarzeń w Polsce, a oprócz maratonu rozgrywany jest też półmaraton i minimaraton, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. To, że jego trasa biegnie przez trzy miasta pokazuje siłę naszej aglomeracji” – powiedział na konferencji prasowej Marcin Krupa, prezydent Katowic.
„Śląsk jest coraz bardziej rozbiegany. Biegaczy widać u nas praktycznie wszędzie” – powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.
Jedyny w Polsce maraton prowadzący ulicami trzech miast, największa biegowa impreza na Śląsku, jeden z największych biegów w kraju – CO TRZEBA WIEDZIEĆ O SILESIA MARATHON?

Start i meta PKO Silesia Maratonu usytuowana będzie obok Silesia City Center. – Cieszymy się, że już po raz trzeci biegacze wyruszą na trasę spod naszego centrum handlowego i tutaj też będą finiszować – powiedziała Monika Pyszkowska, dyrektor SCC.
W tym roku po raz pierwszy w organizację imprezy włączyło się województwo śląskie. – Obecność słowa Silesia w nazwie maratonu zobowiązuje. Obiecuję, że nie wspieramy go po raz ostatni – podkreślił marszałek. Za rok do użytku zostanie oddany Stadion Śląski i marzymy o tym, żeby trasa kolejnego PKO Silesia Marathon zahaczyła o ten obiekt.

konferencja-prasowa

 Zwycięzca PKO Silesia Marathon otrzyma 3,5 tys zł nagrody. Specjalne pieniężne premie przygotowali też dla zawodników pochodzących z tych miast prezydenci Katowic, Mysłowic i Siemianowic oraz marszałek Saługa, który nagrodzi najlepszego biegacza z naszego województwa. Katowice organizują także konkurs dla kibiców.
Każdy z biegaczy startujących w PKO Silesia Marathon dostanie pamiątkową koszulkę i medal. Oficjalnie zaprezentowano je właśnie w czasie konferencji.
prezentacja-medalu
oficjalna-koszulka-silesia-marathon-2016
PKO Bank Polski został po raz kolejny sponsorem tytularnym imprezy.
Cieszymy się, że PKO Bank Polski wspiera największą imprezę biegową w naszym regionie. W zeszłym roku uczestniczyło w niej ponad 2,5 tys. osób.Warto pobiec na Śląsku nie tylko dla dobrego wyniku czy własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla Maksa i Mateusza” i tym samym pomóc chłopcom. Zachęcam też do kibicowania zawodnikom! – powiedziała Grażyna Krakowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.
Maks i Mateusz to bracia z Katowic, którzy cierpią na postępującą chorobę genetyczną Sanfilippo i wymagają całodobowej opieki. Fundacja PKO Banku Polskiego postanowiła im pomóc, a suma wsparcia zależy od liczby uczestników tej akcji i przebiegniętych przez nich kilometrów. W ubiegłym roku w trakcie Silesia Marathonu wzięło w niej udział 1115 biegaczy.
Zawodnicy
Do udziału w maratonie zgłosiło się 2030 biegaczy nie tylko z Europy, ale także z Kanady, Kenii i USA. W półmaratonie, który wystartuje w niedzielę o godz. 10.30, wystąpi 2277 zawodników, a w rozgrywanym w sobotę od godz. 11 mini maratonie o Puchar Radia RMF FM 1957 dzieci i młodzieży.
Odwrócona trasa
W tym roku trasa PKO Silesia Marathon została zmieniona i zawodnicy pobiegną w odwrotnym niż ostatnio kierunku.
– Podbieg na 40 km dawał się zawodnikom mocno we znaki, więc cieszę się, że teraz będzie trochę łatwiej. Dwa kolejne zwycięstwa bardzo mnie motywują, a doping znajomych na trasie pomaga, więc marzę o odniesieniu trzeciej wygranej, Nie będzie to jednak łatwe, bo popularność maratonu jest coraz większa i z roku na rok startuje w nim coraz więcej zawodników – powiedziała obecna na konferencji maratonka Patrycja Włodarczyk z Jaworzna, dwukrotna zwyciężczyni.
Utrudnienia w ruchu
TRASA 8. PKO Silesia Marathon wystartuje w niedzielę o godz. 9 z ul. Ściegiennego w Katowicach. Biegacze pobiegną ulicami Chorzowską, Olimpijską, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dudy-Gracza, Graniczną, Pułaskiego, Lotnisko, Trzech Stawów, Francuską, Gospodarczą, Górniczego Dorobku, Szopienicką Krawczyka, Pl. Wyzwolenia, Rymarską, Nałkowskiej, Św. Anny, Górniczego Dorobku, Szopienicką i Mysłowicką. W Mysłowicach trasa prowadzić będzie ul. Mikołowską i Obrzeżną Zachodnią. Po powrocie do Katowic biegacze pobiegną ul. Oswobodzenia, Lwowską, Bednorza, Roździeńską, Obrońców Westerplatte, 1-go Maja, Bohaterów Monte Cassino, Leopolda, Le Ronda, Grzegorzka i Strzelców Bytomskich. W Siemianowicach trasa prowadzi ul. Mysłowicką, Powstańców, Staszica, 27 stycznia, Głowackiego, Sienkiewicza, pl. Skargi, Katowicka i Telewizyjną. Ostatni odcinek w Katowicach przebiega al. Korfantego oraz ul. Misjonarzy Oblatów NMP, Stęślickiego i Chorzowską do mety obok SCC. Na czas biegu ulice będą zamykane dla ruchu kołowego. Szczegółowe informacje znajdują się w linku: UTRUDNIENIA W RUCHU

Pierwsi biegacze powinni pojawić się na mecie około godz. 11.20, a zakończenie zawodów zaplanowano na 15.30.

Jeden komentarz na temat “8. edycja PKO Silesia Marathon – KONFERENCJA PRASOWA”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: