Zrób sobie dobry dzień


Chcesz osiągnąć sukces? – wyjdź poza swoją strefę komfortu. Wychodzę więc rano z domu i przemierzam kolejne kilometry choć równie dobrze mogłabym przespać tę godzinkę. Jakaś magiczna siła przenosi mnie z wygodnego łóżka na ulubioną parkową ścieżkę.

Stary znajomy już z daleka krzyczy z parkowego parkanu – I am a hero. A ja? Bohaterowie chyba niczego się nie boją. Biegnę i krok po kroku analizuję swój strach. Im dłużej biegnę tym bardziej jestem pewna – już nie chcę dłużej uciekać.

i-am-a-hero

Biegnę i nagle wszystko staje się proste. Bo jeśli coś działa w treningu to dlaczego i w życiu nie miałoby zadziałać? Wyrównaj oddech, unieś lekko głowę, pewnie stawiaj krok za krokiem. Tak, to bardzo dobry plan na najbliższe godziny. I każdy następny dzień.

Pora wracać. Wybieram ulicę, którą nigdy jeszcze nie biegłam, choć mieszkam w okolicy dobrych parę lat. Więc biegnę i rozglądam się wokół, turystka we własnej dzielnicy. Miasto mówi do mnie i wyraźnie daje znaki.

biegiem-rano

To będzie dobry dzień.

20 myśli na temat “Zrób sobie dobry dzień”

  1. Człowiek potrzebuje zmian. Ale czy tego chce? Część ludzi dzień w dzień staje naprzeciw nowych wyznań, poszukuje czegoś nowego. Ale dla części społeczeństwa strefą komfortu jest fotel, czy też kanapa przed telewizorem. I co ciekawe, kiedy się rozmawia z taką właśnie osobą, okazuje się, że ona nie ma na nic czasu. Ważnym więc jest podchodzenie do życia z poczuciem, że jest w nim jeszcze wiele do zrobienia. I co najważniejsze robić to z ochotą i radością.

  2. Ja sobie od 2 lat powtarzam, ze dziś jest ten dzień i idę biegać. Po czym wracam do domu po pracy i przyklejam się do kanapy z gorąca herbatą i książką. Podziwiam! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s