Czerp radość z biegania!


Dobrowolnie nie poświęcasz wolnego czasu na sprawy, które są przykre i nudne – to całkiem normalne.
Trudno regularnie robić coś, czego nie lubisz, prawda?
Jeśli biegasz, bo wypada schudnąć albo uważasz, że najwyższy czas poprawić kondycję, czy wreszcie musisz przygotować się do zawodów i dla tych powodów zmuszasz się, by wychodzić na treningi to – pora zmierzyć si z brutalna prawdą –  szanse, że zamienisz to w regularny nawyk są mniej niż średnie. Zaciśniesz zęby i być może schudniesz ze dwa kilo, zdobędziesz kolejny medal, może nawet urwiesz z życiówki kilkadziesiąt sekund. Bardziej prawdopodobne, że jednak stracisz motywację (zwłaszcza, gdy nie zrealizujesz swoich założeń dostatecznie szybko) i wrócisz do starych przyzwyczajeń.
Chcesz zbudować długotrwały nawyk regularnego biegania?

Przyjrzyj się bliżej powodom, dla których biegasz. Spróbuj na chwile nie myśleć o korzyściach innych niż samo bieganie (utrata kilogramów, poprawa stanu zdrowia, lepsze wyniki na zawodach) – ich osiągnięcie może dłużej potrwać, w tym czasie niełatwo utrzymać motywację na wystarczająco wysokim poziomie.   W zamian skup się na satysfakcji. Przypomnij sobie, jaką przyjemność daje przemierzanie kolejnych kilometrów we własnym, komfortowym tempie. Jakie to cudowne uczucie, gdy wiatr rozwiewa włosy, krew tętni w skroniach, z każdym krokiem unosisz się na moment w powietrzu i pokonujesz kolejną barierę. Czujesz, jak  zmęczenie atakuje prawie każdy mięsień ale już po wszystkim rozpiera Cię energia.

radosc biegania

Polub bieganie i wyszukiwanie dodatkowych powodów, dla których MUSISZ wyjść na trening stanie się niepotrzebne.

13 myśli na temat “Czerp radość z biegania!”

    1. Przecież pilatesem tez można sie konkretnie zmęczyć:)
      Bieganie jest najłatwiejsze, najbardziej dostępne ale nie widzę przeszkód, by zamienić je na inna aktywność – najważniejsze to być w (prawie) ciągłym ruchu.

  1. Kiedyś biegałam bo lubiłam, teraz chciałabym biegać, ale ciągle mam wymówke, jaką jest brak czasu. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni

  2. Zawsze po bieganiu mam ogromną satysfakcję, że mi się udało! Najgorzej jest się zawsze zebrać 😀 Wiem, że teraz bieganie stało się „modne” i bardzo dobrze! Ale mimo to nie mogę się przekonać do biegania przy dużej ilości ludzi. Zawsze wolę biegać wcześnie rano lub wieczorem kiedy mnie nikt nie widzi 😀

    1. Na początku też tak biegałam; teraz – wszystko mi jedno;) „ludzi” tak naprawdę mało to zresztą obchodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: