Soda Stream. Ekspres do wody


Chętnie testuję różne kuchenne nowinki, więc z radością przyjęłam ofertę sprawdzenia, jak działa Soda Stream.

Ekspres do wody. A cóż to takiego?
Soda Stream to innowacyjny ekspres do napojów gazowanych. Składa się z kilku elementów: obudowy ekspresu, naboju z CO2 oraz butelki służącej do nasycania wody gazem. Model Source, który użytkuję zaprojektował światowej sławy designer Yves Behar, współpracujący z takimi markami jak np. PUMA, Swarovski, Samsung i Prada. Premiera Source miała miejsce podczas Milan Design Week. Faktycznie, urządzenie prezentuje się elegancko – łączy funkcjonalność z wyszukana prostotą. Ozdabia kuchnię.

Obsługa
Wyprodukowanie w warunkach domowych wody z bąbelkami lub gazowanego napoju jest dzięki Soda Stream banalnie proste. Wszystko pięknie obrazuje grafika:

soda stream uzytkowanie

Chwila-moment i gotowe! Odpada dźwiganie zgrzewek z wodą, zapasy butelek nie zalegają na półkach. Z powodzeniem wykorzystuję kranówkę –według Sanepidu oraz stacji uzdatniania wody nadaje się  w Polsce do spożycia bez gotowania.  Sama dopasowuję sobie stopień wysycenia wody dwutlenkiem węgla i wybieram smak, na jaki akurat mam ochotę. Wygoda i przyjemność! Na prawdę lubię pić wodę:)

Czy to się opłaca?
Policzmy: jeden nabój ekspresu SodaStream wystarcza na przygotowanie ok 60 litrów gazowanego napoju, co stanowi 60 litrowych butelek lub 170 puszek. Sugerowana cena wymiany zużytego naboju na nowy to 39 zł. Koszt jednego litra wody to 55 groszy, półtoralitrowa butelka kosztuje więc 85 groszy. Naboje SodaStream można kupić i wymieniać u partnerów; lista dostępna na http://www.sodastream.pl

Zalety
Poza wygodą i wolnością wyboru doceniam korzyści dla środowiska: producenci napojów gazowanych wytwarzają ok. 630 miliardów butelek i puszek rocznie. Jedna wielorazowa butelka SodaStream zastępuje 2000 butelek i puszek używanych/wyrzucanych przez jedną rodzinę.

Wady
No cóż – wymiany naboi można dokonać tylko w wybranych, autoryzowanych punktach – dla mieszkańców mniejszych miejscowości może to stanowić pewne utrudnienie. Dołączonej butelki nie można myć w zmywarce. No i w ogóle trzeba o nią dbać, bo żadnej innej nie da się zamocować do gwintu urządzenia.

Czy warto?
Ach, rozmarzyłam się przez moment: gdyby tak jeszcze część ludzkości zaopatrzyła się w ten sprzęt – ile tych ohydnych plastikowych butelek przestało zatruwać nasze naturalne środowisko. Problem nadwagi u młodzieży uwielbiającej sztucznie dosładzane gazowane napoje też pewnie dałoby się znacznie ograniczyć. I chyba tylko producenci Coli nie byliby zachwyceni…

soda stream

Warto przypominać, nie tylko z okazji Światowego Dnia Wody (który przypada 22 marca), że nawadnianie organizmu pozwala utrzymać energię i dobrą formę przez cały dzień. Dzięki Soda Stream regularne picie wody przestaje być przykrym obowiązkiem:)

2 myśli na temat “Soda Stream. Ekspres do wody”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: