Piłka rehabilitacyjna to przybór o wielu właściwościach. Podczas treningu angażuje chyba wszystkie mięśnie – świetnie nadaje się więc do ćwiczenia nie tylko stabilizacji i równowagi ale też siły i elastyczności. Za główną jej zaletę uważam, że pobudza również te mięśnie, które na co dzień nie pracują.
Często wykorzystuję piłkę (mam swój ulubiony, stały zestaw: ćwiczenia dla biegaczy z piłką swiss ball) jednak dotąd brakowało mi kompletnego programu na płycie.
Z pomocą przyszła, a jakże, trenerka wszystkich Polek!
Oto co obiecuje Ewa Chodakowska na okładce płyty METAMORFOZA – TRENING FUNKCJONALNY: „Spalisz MAKSYMALNĄ ilość kalorii, zredukujesz tkankę tłuszczową i wymodelujesz sylwetkę. EFEKT METAMORFOZY już po 21 dniach”!
Brzmi zachęcająco? Sprawdźmy, co nas czeka.
Trening funkcjonalny przy użyciu piłki (w programie pokazane są też wersje ćwiczeń bez piłki) składa się z 10 rund, w każdej dwa ćwiczenia, które powtarzamy trzy razy. Część właściwą poprzedza rozgrzewka, krótka ale treściwa – od nadgarstków po kostki. To ważne, nie pomijajcie tego fragmentu.
Na każde z ćwiczeń mamy 30 sekund. Na pewno nie jest nudno: mamy zarówno zadania znacznie podwyższające tętno, jak i ćwiczenia zdawałoby się banalnie proste, jednak w rzeczywistości angażujące mięśnie, których istnienia nikt się nie spodziewał. Niektóre ćwiczenia są demonstrowane w dwóch wersjach- łatwiejszej i bardziej wymagającej. W programie pokazane są też wersje ćwiczeń bez piłki – nie ma więc żadnych wymówek w stylu: „poćwiczyłabym, ale…” Nie ma „ale” – trenujemy uwzględniając własne możliwości i dyspozycję dnia. Pracują nie tylko brzuch, uda i pośladki (te wymienione są na okładce płyty, pewnie dlatego, że takich właśnie efektów: płaskiego brzucha, smukłych ud i krągłych pośladków najbardziej oczekują „wyznawczynie” Ewy). Trening angażuje plecy, barki, bicepsy i tricepsy. W efekcie otrzymujemy nie tylko spalanie i modelowanie ale, co według mnie, jest główną zaletą programu – mocny, zdrowy kręgosłup.
Jeśli zastanawiacie się nad wyborem piłki ten post może być Wam pomocny: PIŁKA DO ĆWICZEŃ. CO, JAK I DLACZEGO. Opisałam w nim m.in. jak dobrać piłkę, jak mocno ją napompować, jak i dlaczego jej używać.
Ciężko mi jest się zmotywować do jakieś diety, ale myślę że dzięki temu blogowi mi się uda 🙂
Spróbuj! I koniecznie daj znać, jak Ci idzie!