Bądź numerem „1” na 4. PKO Białystok Półmaratonie. I dołącz do Spartan!


numery startowe
Numery z zawodów mają dla mnie dużą wartość

Od samego początku mojego biegania kolekcjonuję numery startowe. Z każdym wiąże się mnóstwo wspomnień, niektóre mają wartość symboliczną – jak np. 386 z Biegu na Monte Cassino albo 261, kojarzący się z walką, motywacją i wsparciem wspaniałych kobiet zrzeszonych w organizacji 261Fearless. Niekiedy organizatorzy umożliwiają wybór numeru startowego – b. chętnie korzystam z tej możliwości, bo mam kilka swoich ulubionych cyfr o szczególnym znaczeniu.  Nigdy jednak nie biegłam z „Jedynką” Nic dziwnego – numer ten zazwyczaj zarezerwowany jest dla zawodnika z elity albo VIPa. Tymczasem w Białymstoku tego zaszczytu może dostąpić zwykły śmiertelnik. Dzięki wspólnej akcji organizatorów 4. PKO Białystok Półmaratonu oraz Fundacji Spartanie Dzieciom pakiet startowy nr. 1 trafi na aukcję Allegro. Już zazdroszczę zwycięzcy licytacji – start z numerem Jeden to wyróżnienie i prestiż. Aukcja ma cel charytatywny, jak wszystkie działania Spartan – cała kwota uzbierana podczas licytacji zostanie przekazana na potrzeby 7-letniej Julki Mariankowskiej z Białegostoku, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce.

Spartanie Dzieciom
Spartanie Dzieciom

I Ty możesz zostać Spartaninem
Jeśli bierzecie udział w biegach ulicznych z pewnością nie raz natknęliście się na Spartan, pokonujących dystans w pełnym rynsztunku bojowym starożytnych wojowników. Taki strój ma zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów.
Założycie grupy, Michał Leśniewski, szef Spartan, mówi: moja córka Ola także cierpi na porażenie mózgowe. To dla niej zacząłem biegać charytatywnie, a później stworzyłem największą obecnie grupę charytatywnych biegaczy. W tym roku mija 5 lat odkąd w strojach starożytnych Spartan, w hełmach na głowie, z tarczami i włóczniami w rękach, przebiegliśmy swój pierwszy maraton. Biegamy w całej Polsce. Po raz pierwszy weźmiemy udział w Półmaratonie w Białymstoku i tę trasę przebiegniemy dla Julki!

Spartanie Dzieciom zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do charytatywnego biegania razem z nimi. Każdy zainteresowany może pobiec razem z grupą w stroju Spartanina i wesprzeć całą akcję.
Więcej informacji na ten temat i  wybór odpowiedniego stroju znajdziecie na stronie: http://spartaniedzieciom.org/biegi-2016/.

Wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy dla Julii Mariankowskiej. – Pomóc w zbiórce może każdy: mieszkaniec Białegostoku, biegacz, lokalny przedsiębiorca. Są aż cztery możliwości:
– wpłata na konto Fundacji Spartanie Dzieciom z dopiskiem „dla Julki” (nr konta 61 1090 2590 0000 0001 2386 6541)
– wpłata do puszek podczas 4. PKO Białystok Półmaratonu
– wpłata poprzez formularz zgłoszeniowy do biegu na stronie Organizatora
– I ostatnia, jedyna w swoim rodzaju możliwość wylicytowania pakietu startowego
numer 1! Właśnie wystartowała aukcja na Allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=6013982803
Zwycięzca aukcji będzie honorowym uczestnikiem tegorocznego półmaratonu. Mamy nadzieję, że licytacja będzie bardzo zacięta i owocna – mówi Grzegorz Kuczyński, Dyrektor 4. PKO Białystok Półmaratonu.

3 myśli na temat “Bądź numerem „1” na 4. PKO Białystok Półmaratonie. I dołącz do Spartan!”

  1. Czy ktoś potrafi zmusić Spartan, żeby ustawiali się we właściwej strefie startowej?
    Przykładowo: w ubiegłorocznym Półmaratonie Warszawskim stali w strefie 1:35, a ukończyli z czasem 2:17. Potem biegną wolno niemal całą szerokością ulic i trzeba ich wyprzedzać bokami, nierzadko po chodniku. To jest skandaliczne zachowanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: