Towerrunning European Championships 2016 – Mistrzostwa Europy 2016 w bieganiu po schodach


 

bieg na szczyt rondo

Przewyższenie: 142 m, liczba schodów do pokonania: 836, liczba schodów na jednym półpiętrze: 11, liczba nawrotów: 76, liczba pięter do pokonania: 38, całkowita wysokość budynku: 192 m – tak w liczbach wygląda Bieg na Szczyt Rondo1.

RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. Oddana do użytku w 2006 roku 40-piętrowa wieża znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu dworca Warszawa Centralna.

12 marca 2016 roku Rondo 1 zostanie gospodarzem Mistrzostw Europy 2016 w bieganiu po schodach. Podczas szóstej już edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1 – popularnych warszawskich zawodów biegowych – rozegrane zostaną Towerrunning European Championships 2016.

O organizacji wydarzenia poinformował na konferencji prasowej Daniel Cecetka, President of Towerrunning World Association:

Cieszymy się, że Mistrzostwa Europy zawitają właśnie do Warszawy. Bieg na Szczyt Rondo 1 cieszy się od samego początku dużym uznaniem zawodników i członków Towerrunning World Association. Jesteśmy pewni, że standardy organizacyjne będą bardzo wysokie, a wydarzenie po raz kolejny przyciągnie wielbicieli biegania. Polscy kibice na pewno czekają na medale swoich reprezentantów, więc liczymy na wspaniałą rywalizację. Piotr Łobodziński i Dominika Wiśniewska-Ulfik są w gronie faworytów. – powiedział.

Mistrzostwa zostaną rozegrane 12 marca 2016 roku. Rywalizacja elity sportowej przebiegać będzie w trzech etapach. Rano zawodnicy pokonają dystans sprinterski – 19 pięter. Następnie dwukrotnie zmierzą się z pełnym dystansem, wbiegając z parteru na 37. piętro wieżowca Rondo 1, pokonując tym samym dwukrotnie 836 schodów. O zwycięstwie zadecyduje klasyfikacja punktowa ze wszystkich trzech biegów.

Poza rywalizacją o mistrzostwo Europy Bieg Na Szczyt Rondo 1 tradycyjnie będzie imprezą otwartą dla amatorów. Już 25 stycznia na stronie http://www.biegnaszczyt.pl uruchomione zostaną zapisy online do startu w zawodach. Tegoroczny limit uczestników to 500 osób. W ubiegłych latach pula ta wyczerpywała się po zaledwie 30 minutach od startu zapisów.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 wesprze też charytatywnie Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Jak dotąd, na rzecz Stowarzyszenia przekazano 123 508 złotych z opłat startowych uczestników i udziału celebrytów.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej http://www.biegnaszczyt.pl oraz profilu http://www.facebook.com/BiegNaSzczytRondo1.

Rondo1 - Gospodarz Mistrzostw
Rondo1 – Gospodarz Mistrzostw

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s