PZU Gdynia Półmaraton – dodaj do kalendarza


Półmaraton - nowa impreza w kalendarzu biegowym
Półmaraton – nowa impreza w kalendarzu biegowym Gdyni

Co Wy na to, by wiosnę powitać nad Bałtykiem? Gdynia zostanie gospodarzem kolejnej dużej imprezy sportowej – już 20 marca 2016 roku odbędzie się pierwsza edycja biegu  PZU Gdynia Półmaraton. Wraz z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny, organizatorzy spodziewają się na starcie kilku tysięcy uczestników. Zapisy do PZU Gdynia Półmaratonu zostaną uruchomione w drugiej połowie listopada.
PZU Gdynia Półmaraton to wspólna inicjatywa Miasta Gdyni oraz agencji Sport Evolution.

Z Miastem Gdynia mamy okazję pracować przy Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Ta współpraca układa się doskonale i cieszymy się, że owocuje to kolejnym wspólnym projektem. Chcemy, aby PZU Gdynia Półmaraton stał się nową wizytówką sportową miasta – mówi Piotr Netter, przedstawiciel agencji Sport Evolution.

Z pojawienia się nowej imprezy biegowej zadowolone są też władze miasta.

– Mieszkańcy Gdyni to ludzie bardzo aktywni, uwielbiający bieganie. Od wielu lat, wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizujemy największy cykl biegów ulicznych w Polsce, w którym bijemy rekordy frekwencji w kraju. Półmaraton to nowy dystans, który doskonale wpisze się w sportowy charakter naszego miasta – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

Celem organizatorów jest utrzymanie wysokiego poziomu organizacyjnego, znanego z cyklicznych biegów na 10-kilometrów. Już w drugiej połowie listopada uruchomiona zostanie strona internetowa z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami. Zapisując się na PZU Gdynia Półmaraton będzie można zamówić pakiet startowy do domu, czy skorzystać z atrakcyjnych pakietów noclegowych dla uczestników imprezy. Już teraz na stronie http://www.pzugdyniapolmaraton.pl można zgłosić chęć udziału w wydarzeniu, a system sam poinformuje o rozpoczęciu rejestracji. Wszystko po to, aby zapewnić uczestnikom komfort na najwyższym poziomie.

PZU Gdynia Półmaraton odbędzie się 20 marca 2016 roku. Zawodnicy będą rywalizować na atestowanej przez PZLA trasie, prowadzącej głównymi ulicami Gdyni oraz Bulwarem Nadmorskim. Start odbędzie się z al. Jana Pawła II na wysokości ORP Błyskawica. Meta zlokalizowana zostanie na Skwerze Kościuszki, w okolicach Akwarium Gdyńskiego.

Organizatorzy przygotują 8000 pakietów startowych. Pierwsze 1000 osób może skorzystać z promocyjnej opłaty rejestracyjnej, która wynosi 50 zł. Później, standardowa wysokość wpisowego wyniesie 70 zł. W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma plecak z logo PZU Gdynia Półmaratonu i wyjątkowy medal na mecie. Przewidziane są także biegi dla dzieci oraz targi sprzętu biegowego.

Sponsorem tytularnym imprezy został PZU, który mocno angażuje się we wspieranie inicjatyw biegowych na terenie całego kraju. Celem działań ubezpieczyciela jest promocja zdrowia i aktywnego trybu życia wśród wszystkich Polaków.

Organizatorem PZU Gdynia Półmaratonu jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution, która wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizuje także Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia – zawody prestiżowego cyklu, który w 2015 roku po raz pierwszy odbył się w Polsce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: