Sekret Ewy Chodakowskiej


Jeszcze w ubiegłym stuleciu Josef Pilates połączył jogę, balet, ćwiczenia izometryczne i z wybranych elementów stworzył metodę, której celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. Według założeń Pilatesa, jego system ćwiczeń ma przyczyniać się do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia.
Podobne efekty obiecuje Ewa Chodakowska wszystkim ćwiczącym z jej najnowszą płytą „Sekret kompletnej odnowy ciała”. Nic dziwnego – sekret Ewy to właśnie pilates.

Program to 35 minut ćwiczeń, wykonywanych powoli i dokładnie, zgodnie z metodyką pilatesu (Ewa we wstępie dokładnie wszystko wyjaśnia). Program dla początkujących? Jak najbardziej. Sekwencja ćwiczeń nie jest zbyt skomplikowana, choć nie gwarantuję, że za pierwszym razem wykonacie je bez trudu – większość mięśni pali przy ostatnich powtórzeniach. Obawiacie się o kolana lub kręgosłup? Spokojnie, tym razem nie przeciążycie sobie stawów –  nie ma tu przysiadów ani wykroków, ćwiczymy głównie w niskich, odciążających pozycjach. Idealny dla mieszkanek bloków – możecie ćwiczyć bez baw, że sąsiadka znów przyjdzie na skargę, bo przeszkadza jej rytmiczne łupanie w sufit. Nie ma skakania (nie ma żadnego kardio) Z tego samego powodu również mamy malutkich dzieci doceniają „Sekret” –  ćwiczą nie niepokojąc tym śpiących dzieci.

ewa-chodakowska-secret-

Sporo dziewczyn pyta: „ile kalorii spala Sekret”? No cóż – niewiele. Ćwicząc go nie wchodzę właściwie w drugi drugi zakres tętna, co odpowiada wysiłkowi podobnemu do niezbyt forsownego marszu.

Czy pierwsze efekty faktycznie widać już po dziesięciu treningach? Po kilku sesjach można odnieść wrażenie, że postawa poprawiła się, ruch nabrały gracji i lekkości; dobry nastrój przychodzi jeszcze szybciej. Na resztę obiecywaną na okładce trzeba solidniej systematycznie popracować.

Reklamy

2 myśli na temat “Sekret Ewy Chodakowskiej”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s