DOZ Maraton Łódzki – co nowego?


28 stycznia odbyła się w Warszawie w budynku Centrum Szkoleniowe Adgar Ochota Konferencja prasowa, na której zaprezentowano nowości dotyczące DOZ Maratonu Łódzkiego.

19 kwietnia w ramach Maratonu odbędzie się jubileuszowa, bo już 35. edycja Mistrzostw Polski w maratonie kobiet.  Karolina Jarzyńska,  ambasadorka imprezy, wystąpi tym razem w roli … kibica i prawdopodobnie komentatora. Najlepsza polska maratonka ogłosiła bowiem na konferencji, że spodziewa się dziecka i wkrótce zmieni nazwisko. Swój udział potwierdził natomiast Yared Shegumo, który wygrał poprzednią edycję. Najprawdopodobniej będzie to jego jedyny występ w Polsce w tym sezonie.

karolina_jarzynskaKarolina Jarzyńska walczy o mistrzostwo w maratonie kobiet – zdj. http://www.sportevolution.pl

Podczas konferencji zaprezentowano nową trasę maratonu. Jak zapewniają organizatorzy jest ona nie tylko atrakcyjna – uczestnicy przebiegną przez miejsca, którymi nie prowadził jeszcze żaden bieg uliczny w Łodzi – ale przede wszystkim płaska więc szybka i sprzyjająca rekordom. Michał Drelich, Dyrektor DOZ Maratonu jest przekonany, że trasa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających biegaczy.
Maraton zyskał również nowego sponsora tytularnego – firmę PZU, logo oraz nazwę, która od teraz brzmi: DOZ Maraton Łódź z PZU.
Sponsorami tytularnymi łódzkiego maratonu są DOZ.pl oraz PZU.
Marka DOZ, skupiająca sieć Aptek DOZ, jak i największy w Polsce portal o zdrowiu http://www.doz.pl, patronuje maratonowi od samego początku. Bieganie, jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu doskonale wpisuje się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukację, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze – podkreśla Sławomir Narel Wiceprezes zarządu DOZ S.A. –„Cieszę się, że mogliśmy dołączyć do DOZ i zostać drugim partnerem tytularnym Maratonu Łódzkiego. PZU od dawna stawia na zdrowie, a bieganie to obecnie najpopularniejsza forma aktywnego stylu życia” – mówił na konferencji Piotr Glen, Dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych PZU.

lodz logoNowe logo

Sponsorem biegu na 10 km jest firma ALE, producent odżywek i suplementów diety dla sportowców. Do grona sponsorów imprezy dołączyły również inne uznane marki jak: Bakalland, Omegamed oraz Polpharma.
DOZ Maraton Łódzki z PZU odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: