2015 w Parku Śląskim


cyborgzdj. Maciej Gapiński, więcej w galerii, TUTAJ

Pierwszego stycznia, już od 9 lat, witamy Nowy Rok w Parku Śląskim (niegdyś WPKiW) Maratonem Cyborga. Nie należy do łatwych zarówno ze względu na nieprzewidywalną pogodę jak i szczególną datę: tuż po całonocnej imprezie. Cóż, każda pasja wymaga wyrzeczeń i poświęcenia.

9 stycznia ruszą zapisy na maraton, rok temu organizowany jako Maraton Wolności. W tym roku Park Śląski Maraton wystartuje 7 czerwca nie tylko na alejach parkowych, ale również na ulicach Chorzowa i Siemianowic Śląskich.

DSC5852

Bieg Wiosenny (15 marca) zainauguruje Parkową Koronę Biegów. W skład tego cyklu wchodzą poza nim: Bieg Górski (12 kwietnia), wiosenna edycja Parkowej Mili (20 czerwca), Gryfny Bieg (12 lipca), edycja letnia Parkowej Mili (29 sierpnia), Parkowy Półmaraton (6 września) oraz Bieg Równonocny  – zwieńczenie „Korony” (19 września).

Aby dobrze przygotować się do wszystkich biegów warto wziąć udział w zorganizowanych, bezpłatnych treningach. Odbywają się one w każdy wtorek w godz. od 18 do 20, na Stadionie Śląskim. W każdy poniedziałek o 20.30 biega w Parku liczna grupa Night Runners. Zbiórka na parkingu pod „L”-ką przy ulicy Złotej, wejście do WPKiW, gdzie zaczyna się aleja gen. Ziętka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: