Power workout Ewa Chodakowska and Shape


Tomek Choiński Płytę (dołączoną do grudniowego magazyny Shape) firmuje Ewa Chodakowska ale całość wykonuje Tomek Choiński. I to jak wykonuje! Nieźle spocić można się już od samego patrzenia:) W pięciu częściach (dwa lub trzy ćwiczenia w każdej) mamy wzmacnianie i ćwiczenia kondycyjne. Trening rozpoczyna prosta, pięciominutowa rozgrzewka – step touch, pięta do pośladka, truchcik (bez szaleństwa), pajacyki i przeskoki – przygotowują organizm do intensywnego treningu. (Uuugh, ale co w tym zestawie robi krążenie kolan? – nie znoszę tego ćwiczenia, myślałam, że odeszło w niebyt wraz z pulsacyjnym rozciąganiem i skłonami do wyprostowanych nóg) W pierwszej części nie jest jeszcze zbyt trudno: przeskoki do wypadu i przysiad + brzuszki. Już teraz Tomek zachęca by dać z siebie wszystko ale nie, nie ma głupich, mamy jeszcze cztery zestawy. Bieg, burpee, przyciąganie kolan do łokci (pozycja wyjściowa – deska na przedramionach) i grzbieciki – podnosimy intensywność.Jak ja to lubię:) Power Workout Przy trzecim zestawie znów wzrasta tętno (mamy tu dwa ćwiczenia kondycyjne i jedno wzmacniające) a Tomek znów sugeruje, by nie odpuszczać. No dobrze; i tak nie mam wyjścia. Przestaję uśmiechać się do ekranu. Walczę o każde powtórzenie. Czy to już mój max? Nie – dopiero teraz dam z siebie wszystko. Zwiększę intensywność. Przyspieszę. Zrelaksuję się już za chwilę. Po następnej serii, po 40 minutach.  Power workout faktycznie daje powera ale najpierw wyciska z człowieka ostatnie siły. I o to chodzi na początku dnia. Power Workout Tomek

Reklamy

15 myśli na temat “Power workout Ewa Chodakowska and Shape”

 1. Pierwszy raz się spotykam ze sceptycznym podejściem do krążenia kolan, możesz Agnieszko napisać o swoich zastrzeżeniach do tego ćwiczenia? I czy chodzi o każde krążenie, czy jakieś jedno z nich (ja znam dwa: nogi razem i połączenie z pogłębieniem przysiadu, i krążenie oboma kolanami np. do środka, a potem na zewnątrz – coś jak Elvis Presley 🙂 )

  1. Michał – mam na myśli obie wersje (Tomek prezentuje je w trakcie rozgrzewki) wielu fizjoterapeutów uważa je za szkodliwe lub co najmniej – kontrowersyjne. Przyznasz, że krążenie to nie jest naturalny ruch dla stawu zawiasowego, można rozgrzewać go w inny sposób.

   1. Oczywiście że przyznam! Tylko że przy krążeniu kolanami, ten ruch nie jest wyłącznie izolowany, ale połączony z pracą stawów skokowych i bioder. Do biegania taka rozgrzewka nie jest potrzebna, ale do innych sportów, w których kolana są narażone np. na skręcenia (np. judo), to chyba nie jest takie złe… Ale się nie sprzeczam 😉 przyjmuję Twoją uwagę – dla mnie jest nowa. Każda wiedza się przydaje! Dzięki!

   2. Piłkarze też bardzo lubią to ćwiczenie (ale oni w ogóle wyginają kolana we wszystkie strony) i narciarze.
    Osobiście uważam, że nie ma złych ćwiczeń, ważne, żeby nie przeciążać pewnych struktur przy jednoczesnym pomijaniu drugich. Różnorodność nie zaszkodzi, bezrefleksyjne powtarzanie dwóch-trzech ćwiczeń znanych jeszcze z podstawówki – tak.

   3. Też się zawsze zastanawiam nad tym ćwiczeniem 🙂 Trenuję Muay Thai i robimy je na każdych zajęciach 🙂 Na początku trochę się go bałam (miałam jakieś 1,5 roku temu kontuzję kolana), ale kolana funkcjonują świetnie wiec chyba jest ok. Oby tak zostało 🙂

   4. Co do treningu: u mnie w planach jest rugby 🙂 – Zrobione w środę, w pozostałe dni staram się coś uzupełniającego, w tym oczywiście bieganie.

 2. Ja to wręcz pobiegłam jak na skrzydłach po nowy magazyn!!!
  Już od ponad roku zbieram wszystkie płyty Shape i żałuję, że nie zaczęłam już od Skalpela!
  Genialne są te treningi!
  Najnowsza- POWER WORKOUT – Tomka Choińskiego tylko z pozoru wydawał mi się banalny! Już po dwóch turach z czoła skapywał mi pot, ale uśmiech nie znikał!
  Polecam!!! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s