Między szybami. Dwa miasta – jeden bieg


szyb

Na mapie śląskich biegów zaznaczamy najnowszą imprezę: Bieg Dwóch Szybów (tak, to prawidłowa odmiana).  Zaprasza na niego Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu”. ChSBD to młode stowarzyszenie, działające od maja aby integrować chorzowskich (i nie tylko) biegaczy a bieg Dwóch Szybów to ich najmłodsza inicjatywa.  Skąd pomysł na trasę? Organizatorzy wyjaśniają, że  „zrodził się on właśnie z potrzeby promowania biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej oraz naszych miast, ich dziedzictwa kulturowego – także tego przemysłowego. Staraliśmy się tak ułożyć trasę, by przebiegała przez centra Chorzowa i Świętochłowic (bo przecież bieganie to powód do chwalenia się!) a jednocześnie zahaczała o tereny rekreacyjne – Park Redena, staw Amelung czy kompleks Skałka”.

Bieg odbędzie w sobotę 15 listopada. Trasa liczy 10 kilometrów i zaplanowana jest pomiędzy dwoma atrakcjami turystycznymi Chorzowa i Świętochłowic: szybem „Prezydent” i Dwoma Wieżami KWK „Polska”. Nie jest atestowana. Opłata startowa wynosi 25 złotych (płatne w dniu zawodów). W ramach wpisowego organizator zapewnia pakiet startowy, dyplom pamiątkowy dla wszystkich uczestników, upominki, wodę i owoc na mecie oraz nagrody dla najlepszych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Najważniejsze informacje dotyczące biegu, regulamin i mapkę znajdziecie na stronie: STOWARZYSZENIEWRUCHU.PL
Do zobaczenia na starcie!

Reklamy

12 myśli na temat “Między szybami. Dwa miasta – jeden bieg”

 1. Jakiś czas temu ta impreza rzuciła mi się w oczy, jednak obecnie mam czas roztrenowania. Mam nadzieje, że nie zniknie z mapy i będę miała okazję wystartować. Pozdrawiam i zapraszam do mnie. 🙂

 2. No i jak było na Biegu Niepodległości?? (liczyłem na słówko choćby).
  Mój leśny bardzo się udał, impreza była w zasadzie na jednego uczestnika, acz po części w towarzystwie czterech Patriotycznych zapewne Byków (czyli jeleni.) (Spytasz zapewne, czy byki robiły za zająca z balonikami i napisem 3:00. Otóż nie). Tyle, że dzień okazał się krótszy niż się spodziewałem, więc końcówka w atrakcyjnym mroku.

   1. „Kilka sów”, powiadasz:-)). Ściśle mówiąc, na fotkach u Klaudii widać pięć Sów, wielkie gratulacje czasów i zwycięstwa!
    A jak wam się udało nie biegać w barwach białoczerwonych? wydawało mi się, że to obowiązkowe.

   2. Barwy narodowe są wysoce zalecane, zdecydowałyśmy jednak, że wyjątkowo pobiegniemy w koszulkach organizatora akcji, czyli Shape It.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s