Odłóż szklankę


szklanka

Psycholog podczas wykładu dotyczącego zarządzenia stresem w pewnej chwili podniósł z biurka szklankę z wodą. Słuchacze domyślili się, że za chwilę padnie pytanie: „czy szklanka jest w połowie pusta czy pełna”. Tymczasem prowadzący z uśmiechem na ustach zapytał: „Ile waży ta szklanka?”
Odpowiedzi były różne. W końcu psycholog podał prawidłową: „Nie jest istotne, ile waży ta szklanka. Zależy, ile czasu będę ją trzymał. Jeśli potrzymam ją minutę to nie problem. Gdy potrzymam ją godzinę, będzie mnie boleć ręka. Gdy potrzymam ją cały dzień, moja ręka straci czucie i będzie sparaliżowana. W każdym przypadku szklanka waży tyle samo, jednak im dłużej ją trzymam tym cięższa się staje”. Kontynuował: „Zmartwienia i stres w naszym życiu są jak ta szklanka z wodą. Jeśli o nich myślisz przez chwilę nic się nie dzieje. Jeśli o nich myślisz dłużej, zaczynają boleć. Jeśli myślisz o nich cały dzień, czujesz się sparaliżowany i niezdolny do zrobienia czegokolwiek. Pamiętaj, by w porę odłożyć szklankę.

Reklamy

17 myśli na temat “Odłóż szklankę”

  1. ale świetnie ujęte. nie znałam teorii o szklance tymczasem obrazuje tak pieknie to co kazdy z nas powinien wsprowadzic w zycie 🙂 mnie sie podoba powiedzenie : „podobno los zsyla nam takie problemy z ktorymi mozemy sobie poradzic… wiec mozliwosci sa dwie: albo sobie poradzisz, albo to nie twoj problem :)”

  2. Dokładnie, im dłużej w naszej głowie siedzą złe myśli tym bardziej się w nich zatracamy i stajemy się ich częścią. Ostatnio dostałem od bliskiej mi osoby książkę „Siła podświadomości” i również jest tam wyjaśnione na jakiej zasadzie działają na nas takie toksyczne myśli. 🙂

  3. Dobrze jest jeszcze mieć świadomość, że tę szklankę się trzyma. Brak uważności na siebie, może spowodować, że będziemy tak z nią biegać dzień w dzień nie do końca wiedząc dlaczego nam tak ciężko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s