Półmaraton Gliwicki


polmaratongliwicki

Zastanawiacie się co robić w trzeci weekend października? Zapiszcie się tutaj i wpadnijcie do Gliwic na Półmaraton. Kto nie czuje się na siłach może dziewiętnastego października pobiec w biegu na 10km albo wziąć udział w marszu Nordic Walking.  Dzień wcześniej odbędą się targi sprzętu sportowego, spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz biegi dla dzieci na różnych dystansach, odpowiednich do wieku (z dekoracjami zwycięzców bezpośrednio po biegach)
A dlaczego warto? Choćby dlatego, żeby po 10 latach wspominać: „Pamiętam pierwszą edycję”.
Dla tych, którzy nie wybiegają aż tak daleko w przyszłość kilka innych argumentów.
Organizacją zawodów zajmuje się Fundacja “Bieg Rzeźnika”. Kojarzycie kultowy bieg ultra przez Bieszczady? Maraton Bieszczadzki? Bieg Polesie? – to są właśnie ci ludzie. Oczywiście nie robią tego sami: zawody współorganizuje Amatorski Klub Miłośników Biegania „Pędziwiatr”, a dofinansowuje Urząd Miasta Gliwice. W pomoc zaangażowanych jest wielu biegaczy – prawdziwych pasjonatów z wielkim biegowym doświadczeniem. Taki skład musi gwarantować sukces.
Trasa? Kierownik twierdzi, że płaska, więc można zakończyć sezon życiówką. Jeśli wolicie opcję turystyczną, czyli biegam i zwiedzam, zajrzyjcie na fanpage Półmaratonu: regularnie pojawiają się tu ciekawostki dotyczące mijanych miejsc. Założę się, że nawet mieszkańcy Gliwic sporo dowiedzą się o swoim mieście. Mapkę można podejrzeć TUTAJ
Pakiet? Prawdziwi biegacze ponoć nie biegają dla pakietów ale warto wspomnieć o zawartości. Będą to, poza takimi oczywistościami jak numer startowy i agrafki, pamiątkowa koszulka, poczęstunek przed biegiem (pasta party) i w jego trakcie (woda, izotoniki, itp.) W cenie (do 10. października – 80 złotych) również opieka pacemakerów: bieg w ich niezrównanym towarzystwie to możliwość ukończenia w zakładanym czasie.
Bardzo ciekawie przedstawiają się kategorie. Jesteś pracownikiem HR? Informatykiem? Wykładowcą akademickim lub nauczycielem? studentem? prawnikiem? bankowcem? osobą duchowną? Pracujesz w wojsku lub innych służbach mundurowych? – masz szansę na udział w odrębnej kwalifikacji. Organizatorzy pomyśleli również o osobach niepełnosprawnych oraz postanowili przeprowadzić odrębną kwalifikację mieszkańców Gliwic.

Cały regulamin dostępny jest na stronie biegu

Gliwice

Reklamy

1 thought on “Półmaraton Gliwicki”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s