Półmaraton Gliwicki


polmaratongliwicki

Zastanawiacie się co robić w trzeci weekend października? Zapiszcie się tutaj i wpadnijcie do Gliwic na Półmaraton. Kto nie czuje się na siłach może dziewiętnastego października pobiec w biegu na 10km albo wziąć udział w marszu Nordic Walking.  Dzień wcześniej odbędą się targi sprzętu sportowego, spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz biegi dla dzieci na różnych dystansach, odpowiednich do wieku (z dekoracjami zwycięzców bezpośrednio po biegach)
A dlaczego warto? Choćby dlatego, żeby po 10 latach wspominać: „Pamiętam pierwszą edycję”.
Dla tych, którzy nie wybiegają aż tak daleko w przyszłość kilka innych argumentów.
Organizacją zawodów zajmuje się Fundacja “Bieg Rzeźnika”. Kojarzycie kultowy bieg ultra przez Bieszczady? Maraton Bieszczadzki? Bieg Polesie? – to są właśnie ci ludzie. Oczywiście nie robią tego sami: zawody współorganizuje Amatorski Klub Miłośników Biegania „Pędziwiatr”, a dofinansowuje Urząd Miasta Gliwice. W pomoc zaangażowanych jest wielu biegaczy – prawdziwych pasjonatów z wielkim biegowym doświadczeniem. Taki skład musi gwarantować sukces.
Trasa? Kierownik twierdzi, że płaska, więc można zakończyć sezon życiówką. Jeśli wolicie opcję turystyczną, czyli biegam i zwiedzam, zajrzyjcie na fanpage Półmaratonu: regularnie pojawiają się tu ciekawostki dotyczące mijanych miejsc. Założę się, że nawet mieszkańcy Gliwic sporo dowiedzą się o swoim mieście. Mapkę można podejrzeć TUTAJ
Pakiet? Prawdziwi biegacze ponoć nie biegają dla pakietów ale warto wspomnieć o zawartości. Będą to, poza takimi oczywistościami jak numer startowy i agrafki, pamiątkowa koszulka, poczęstunek przed biegiem (pasta party) i w jego trakcie (woda, izotoniki, itp.) W cenie (do 10. października – 80 złotych) również opieka pacemakerów: bieg w ich niezrównanym towarzystwie to możliwość ukończenia w zakładanym czasie.
Bardzo ciekawie przedstawiają się kategorie. Jesteś pracownikiem HR? Informatykiem? Wykładowcą akademickim lub nauczycielem? studentem? prawnikiem? bankowcem? osobą duchowną? Pracujesz w wojsku lub innych służbach mundurowych? – masz szansę na udział w odrębnej kwalifikacji. Organizatorzy pomyśleli również o osobach niepełnosprawnych oraz postanowili przeprowadzić odrębną kwalifikację mieszkańców Gliwic.

Cały regulamin dostępny jest na stronie biegu

Gliwice

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Półmaraton Gliwicki”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s