Maraton, połówka a może mini? – 4-5 października, Katowice


Silesia

Według szacunku Organizatorów tegoroczna, VI edycja Silesia Marathon zapowiada się na największą w dotychczasowej historii imprezy. Swój udział ( w biegu głównym oraz imprezach towarzyszących) zadeklarowało prawie 4 tys. uczestników. Poza biegaczami z całej Polski do Katowic przyjadą również maratończycy m.in. z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Izraela, Maroka, Portugalii, Korei Południowej.
Bieg główny oraz Silesia Półmaraton swój początek będą miały na ul. Chorzowskiej przy Silesia City Center (odcinek przedstartowy będzie ustawiony na ul. Ściegiennego) a meta obu biegów będzie zlokalizowana na Placu Słonecznym przed Silesia City Center. Na Placu Słonecznym mamy metę wszystkich biegów, tutaj też znajdować będzie się Biuro Zawodów. Ponadto 4 października z Placu Słonecznego wystartuje najkrótszy z biegów – Mini Maraton o Puchar RMF FM – mówi Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center.

Co w pakiecie?

pakietZawartość pakietu startowego. Podoba się?

W pakiecie startowym każdy otrzyma, poza numerem startowym i agrafkami, specjalnie zaprojektowaną na ten cel koszulkę techniczną ze śląskimi akcentami oraz chustę typu buff. Unikalną koszulką (również techniczną) zostaną obdarowani biegacze biorący udział we wszystkich dotychczasowych edycjach.  Dodatkowo w prezencie od sponsora – PZU zawodnicy dostaną kamizelki do biegania z odblaskowymi elementami, zwiększające bezpieczeństwo na treningach po zmroku.
Kolejnym prezentem od PZU będzie karta BIEGAJ NA ZDROWIE, obejmująca próbę wysiłkową, którą będzie można wykonać w celu sprawdzenia swojej sprawności.

Biegniesz czy kibicujesz?
Podczas oczekiwania na zawodników kibicie nie powinni się nudzić – pomyślano i o nich.
Najbliżsi będą mieli możliwość śledzenia zawodnika dzięki specjalnie stworzonej aplikacji na smartfony. Umożliwia ona również sprawdzenie pogody a interaktywna mapa dostarczy informacji na temat punktów z pomiarem czasu, punktów odżywczych oraz najciekawszych obiektów na trasie maratonu.

W strefie PODZIEL SIĘ KILOMETRAMI wszyscy chętni przysłużą się wsparciu Domu Dziecka Zakątek dzięki przebiegniętym na bieżni lub przejechanym na rowerze kilometrom. Zsumowane z dwóch dni kilometry zostaną następnie przemnożone przez 10 zł, a uzyskana suma zostanie przekazana na rzecz wspomnianego domu dziecka. W zamian podopieczni Zakątka wspomogę organizację Silesia Marathon jako wolontariusze.

Przed startem warto zapoznać się ze szczegółowym informatorem przygotowanym dla uczestników: Silesia Marathon – co? gdzie? kiedy?

1 października zorganizowano konferencję prasową, na której Organizatorzy Silesia Marathon podsumowali cały okres przygotowań, przedstawili listę startową, poinformowali o przebiegu trasy oraz utrudnieniach komunikacyjnych czekających na mieszkańców Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic.

SpartanieNa konferencji prasowej

6 myśli na temat “Maraton, połówka a może mini? – 4-5 października, Katowice”

   1. W Biegnij Warszawo biegnę, pojutrze. I naprawdę przez przypadek: mieszka u nas przez parę dni miły francuz, i wczoraj wieczór się zgadało że on też biega (poważne dystanse) i bardzo chciałby pobiegać po jesiennej Warszawie w impezie na 11 tysięcy uczestników. No to się zapisaliśmy:)

    A za dwa tygodnie to w puszczy Kampinoskiej jest dłuższe bieganie, tam jest ślicznie i doniosę (jeśli będzie o czym!).

    Pozdrawiam:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: