5-10-15 Run dla Mariusza


5.

Ponad 400 osób stawiło się w niedzielny poranek w Wyrach aby wziąć udział w biegu charytatywnym 5-10-15 Volvo Euro-kas Run.

Debiutanci i zawodowcy. Triatloniści, biegacze, nordikowcy. Dorośli i dzieci. Zawodnicy i wolontariusze. Nieczęsto się zdarza, by już w pierwszej edycji bieg, organizowany właściwie „w ostatniej chwili” i w niezbyt wielkiej miejscowości zgromadził tak liczną rzeszę uczestników. Może zadziałały apele znakomitych Gości? – triatlonistów i biegaczy z najwyższych stopni podium? A może wszystkim udzieliły się entuzjazm i zaangażowanie przyjaciół Mariusza?

Przed Organizatorami stało niełatwe zadanie. Poza biegiem głównym (10km) odbywały się bowiem bieg na 5 km, sztafeta, rajd Nordic Walking, biegi dla dzieci oraz różnorodna oferta warsztatowa.

5.piknik

Jak wynikało z relacji uczestników wszystko przebiegało bez zarzutów. Sprawnie i punktualnie rozegrano biegi dzieci (co niestety ciągle nie jest standardem na większości imprez) – choć rywalizowały one na mini dystansach (od 200 do 800metrów) otrzymały pełnowymiarowe medale, tak jak dorośli. Nordikowcy, czekając na zakończenie imprezy mogli wziąć udział w maratonie spinningowym. Dobrze oznaczone i zabezpieczone przełajowe trasy roztaczające przed biegaczami piękne widoki lasów i łąk spodobały się nie tylko mieszczuchom. Wszyscy bez wyjątku byli pod ogromnym wrażeniem strefy finishera. Tuż za metą na uczestników czekały bowiem:  owoce w nadzwyczajnym wyborze (arbuzy, winogrona, śliwki i jabłka), makarony, woda i izotonik. Odnowa biologiczna? – proszę bardzo: przygotowano stanowiska do masażu, leżaki oraz … basen.

5.10

To wszystko sprawiło, że znakomita większość uczestników zadeklarowała uczestnictwo w 5-10-15 również w przyszłym roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s