Ewa Chodakowska Perfect Body


SUPERFORMA W DWA  TYGODNIE
Jeśli dobrze liczę to już szósta z płyt Ewy opracowanych dla Shape. Jesteście ciekawi, co nowego przygotowała tym razem trenerka wszystkich Polek?
Z okładki dowiaduję się, że „To intensywny program spalający tkankę tłuszczową a jednocześnie ujędrniający i wzmacniający całe ciało. Ćwiczy Ewa Chodakowska. Trening składa się z 5 rund, w każdej z nich są powtarzane trzykrotnie 2 lub 3 ćwiczenia – ok, to już znamy.  Brak przerw zwiększa intensywność wysiłku – to nowość.
Sprawdzamy.
W rozgrzewce żadnych fajerwerków: intensywny marsz z wymachami ramion, przeskoki, pajacyki, półskipy. Wzrasta tętno, temperatura, ochota na więcej.
Już w pierwszej rundzie nowość – zapowiadane we wstępie hantle. Dziewczyny, jeśli kiedykolwiek miałyście wątpliwości, czy wykorzystać je w treningach, teraz powinnyście się do nich przekonać: mięśnie pracują intensywniej, dodatkowe obciążenie to dla nich nowy bodziec. Ewa nie przypomina raczej babochłopa więc i Wam nic się złego nie stanie. Pamiętajcie jednak o poprawnej technice – warto słuchać instrukcji by niechcący nie zrobić sobie krzywdy.

EWA2
Druga runda – na koniec niezły hardcore: skręty tułowia (z obciążeniem) w siadzie równoważnym – żegnajcie boczki! Wcześniej też nie jest lekko – opady tułowia, podpór tyłem – pracuje grzbiet, dwugłowe uda, barki, tricepsy. Ała.

EWA4
W trzeciej rundzie znów  trzy ćwiczenia. Uśmiech w ostatniej serii to już nie lada wyzwanie.
W czwartej rundzie odkładamy hantle – można przez chwilę odetchnąć, by w piątej dać już z siebie wszystko. Jeszcze tylko pompki, wymachy ramion i „pajączki” i można przejść do końcowego rozciągania.

EWA1

43 minuty mijają niepostrzeżenie. Część ćwiczeń znałam doskonale, kilka to dla mnie zupełna nowość (w każdym razie nieznana w praktyce) – nie ma mowy o znużeniu, na nudę nie ma czasu (brak przerw) Całość jest dynamiczna i energetyzująca, świetnie nakręca na nadchodzący dzień. Warto wstać wcześniej i zrobić coś dla siebie.

Ewa Chodakowska & Shape Perfect body – autorski program treningowy Ewy Chodakowskiej dla klubów fitness, wrzesień 2014

 

 

Reklamy

2 myśli na temat “Ewa Chodakowska Perfect Body”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s