Biegowe wydarzenie roku – głosowanie


biegpoprawdziwejwarszawie

Wiecie, gdzie można zdobyć taki medal? Ja wiem –  TUTAJ

W raz z rosnącą niemal skokowo z roku na rok popularnością biegania wzrasta ilość organizowanych w Polsce imprez biegowych. Niektóre stają się popularne jeszcze zanim wystartują i natychmiast zyskują renomę oraz status „kultowych”; innym jakoś trudniej przebić się do szerszej świadomości biegaczy. Jeszcze inne organizowane są „cichaczem” a ich organizatorzy nieszczególnie dbają o rozgłos z sobie tylko znanych powodów.

W tym roku Fundacja „Festiwal Biegów”, będąca także organizatorem Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego, mając na uwadze popularyzację biegania jako najpowszechniejszego sposobu uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku, ustanawia nagrodę pn. „Biegowe Wydarzenie Roku”.

Na bardzo długiej liście (171 pozycji) znajdują się i uznane maratony i lokalne biegi, o których słyszała niewielka garstka zapaleńców. Wśród nich impreza, na która oddam swój głos (a do czego i Was zachęcam) czyli: zwiedzanie Warszawy w biegu z licencjonowanym przewodnikiem. Bez opłat, za to z nagrodami na mecie za egzaminy końcowe dotyczące treści przekazywanych przez Rafała Przewodnika. Biegi Po Prawdziwej Warszawie odbywają się pod patronatem Stowarzyszenia Terapeutów, organizacji pożytku publicznego, która zajmuje się między innymi terapią i rehabilitacją osób z autyzmem: dzieci, młodzieży, dorosłych. Podopieczni biorą udział w przygotowaniach do każdego biegu, numery startowe, agrafki, wreszcie witrażowe medale na zakończenie każdego biegu. Osoby z autyzmem przecierają szlak kolejnych BPPW chodząc na wycieczki po Warszawie z Rafałem, terapeutami i z wolontariuszami. Do tej pory odbyło się 25 edycji Biegów po Prawdziwej Warszawie.
Jak zapewnia Piotr Krawczyk, organizator BPPW: „Biegi po Prawdziwej Warszawie będą się zawsze odbywać bez kosztów ze strony uczestników. Za to Stowarzyszenie Terapeutów dobrze wie, jak zagospodarować nagrodę w wysokości 100 000 złotych Zamierzamy otworzyć kolejny ośrodek do terapii osób ze spektrum autyzmu, mamy w zasięgu odpowiedni lokal, który trzeba utrzymać i wyposażyć”. Jest o co walczyć, prawda? Dlatego w imieniu Piotrka proszę o głos. Wszystko, co należy zrobić to wysłać SMS pod numer 70120 (koszt 50 gr netto) a w  treści wpisać hasło BIEG.69  – 69 to numer wydarzenia z listy.

 

Reklamy

2 myśli na temat “Biegowe wydarzenie roku – głosowanie”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s