42km do szczęścia


42 kilometry to dystans wymagający wielu poświęceń, ale chcemy pokazać całej Polsce, że młodzi ludzie potrafią razem dokonać wielkich rzeczy”– mówi Karolina Kubala, pomysłodawca i koordynator wydarzenia.

1.1ekipa42

O co chodzi? W zeszłym roku dzięki spontanicznej decyzji grupy znajomych sfinansowano zakup protezy dla Asi Chałupy. Dzięki zebraniu funduszy na zakup protezy dziewczyna wróciła do normalnego życia i w przyszłości razem z ekipą 42 do szczęścia ma zamiar przebiec krakowski maraton, by również przywrócić komuś wiarę w marzenia.
42 do szczęścia biegnie w tym roku już po raz drugi! Tym razem ochotnicy zbierają pieniądze na zakup protezy dla Mariusza z Dulczy Wielkiej, który w wyniku wypadku stracił nogę. Chce ją odzyskać nie tylko dla siebie, ale też dla swojej rodziny – mówią organizatorzy.
Mariusz Gbyl mieszka w województwie podkarpackim i we wrześniu 2013 r., w pierwszym dniu nowej pracy uległ wypadkowi, w którym stracił sprawność. Pomimo tego nieszczęścia Mariusz nadal pragnie być ostoją dla swoich bliskich, a przede wszystkim dla swojego 7-miesięcznego synka. “Chciałbym być jak każdy szczęśliwy tata i mąż. Aby mój syn miał ojca, który pokaże mu świat”

Aby wesprzeć akcję WEJDŹ, PRZECZYTAJ, DZIAŁAJ!

Reklamy

Jeden komentarz na temat “42km do szczęścia”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s