Dziewczyny, zapraszam do Krynicy!


Krynica-Zdrój to jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk: pijalnia wód, Bulwary Dietla oraz Muzeum Nikifora – słynnego malarza prymitywisty, który tu żył i tworzył – to jej główne atrakcje.  We wrześniu (5 – 7) Krynica po raz piąty zostanie gospodarzem Festiwalu Biegowego – wszechstronnego i różnorodnego wydarzenia biegowego.

1.kobietybiegajakrynicaBieg Kobiet, 2013

W ciągu trzech dni zawodnicy będą mieli do wyboru ponad 20 biegów o łącznej długości blisko 300 km – od Biegów Deptaka dla dzieci i Krynickiej Mili, poprzez Życiową Dziesiątkę i Koral Maraton, aż do ultramaratońskeigo Biegu 7 Dolin, wiodącego szlakami Beskidu Sądeckiego. W tym roku po raz pierwszy Organizatorzy zapraszają również na biegi  na 5 i 15 km oraz półmaraton.

Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego to impreza gromadząca największy odsetek biegających pań spośród wszystkich tak dużych wydarzeń biegowych w Polsce. W ofercie ma też konkurencje dedykowane płci pięknej. Nigdzie indziej w kraju tak licznie jak w Krynicy nie biegają też całe rodziny.

W ubiegłym roku spośród blisko 6 tys. uczestników Festiwalu, około 30% stanowiły kobiety. Największą popularnością wśród pań, oprócz oczywiście Biegu Kobiet, w którym wystartowało 160 biegaczek,  cieszy się co roku Życiowa Dziesiątka –  z Krynicy do Muszyny pobiegły ostatnio aż 573 panie, co stanowiło 32% uczestników konkurencji. Podobna frekwencja miała miejsce w Szybkiej Trójce oraz biegu na 1 km. Ok. 7% uczestniczek zgromadziła najdłuższa i najtrudniejsza konkurencja Festiwalu – 100-kilometrowy Bieg 7 Dolin.

Po więcej informacji i do rejestracji zapraszamy na stronę www.festiwalbiegowy.pl

Reklamy

2 myśli na temat “Dziewczyny, zapraszam do Krynicy!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s