Kod New Balance


Większość producentów nadaje butom wpadające w ucho i łatwe do zapamiętania nazwy. Kojarzą się z przeznaczeniem danego modelu, odkrywają jego charakter. Są trochę jak imiona – ułatwiają identyfikację. Czytasz: energy boost, wild horse, adrenaline, kayano i widzisz konkretnego osobnika.

New Balance nie uznaje takich prostych rozwiązań. Na półki sklepowe wstawia jakieś tajemnicze 1260, 980, 890, 1080, 870, 1500, 10. Koszmar sprzedawcy. Utrapienie kupującego. Cyferki mylą się jak Kowalczyk z Kowalskim i Kowalikiem, nic nie mówią o odpowiadającym im bucie.

Okazuje się że te enigmatyczne ciągi cyfr to szyfr, który jednak łatwo można złamać. Nic tu nie jest przypadkowe, to bardzo czytelny schemat. Poniższa grafika ładnie wszystko porządkuje:

1.nb_numery

Pierwsza część numeru oznacza zaawansowanie technologiczne, druga mówi o jego przeznaczeniu.

Przykład? M890NYCv4
NBNYC
 – w tym przypadku M – men’s, (W to modele dla kobiet) 8 – wysokie zaawansowanie technologiczne, 90 – buty na szybsze treningi, polecane maratończykom lub półmaratończykom. NYC – edycja limitowana zaprojektowana specjalnie na maraton w Nowym Jorku, 4 – czwarta odsłona modelu 890.
Proste? Idzie (biegnie;)) się przyzwyczaić!

2 myśli na temat “Kod New Balance”

    1. To właśnie ta limitowana edycja 890, inspirowana Nowym Jorkiem. Jest jeszcze linia disneyowska i kilka innych ciekawostek;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s