Trening klatki piersiowej. Śmiało!


Dziewczyny, przedstawiam Wam dziś kilka ćwiczeń, dzięki którym możecie wpłynąć na poprawę postawy i wygląd klatki piersiowej. Nie wiem dlaczego większość kobiet uważa pracę nad tymi mięśniami za typowo męski trening.

1.klatka

Korekta postawy jest ważna szczególnie dla tych z Was, które nie prowadzą typowo sportowego trybu życia. Spędzanie czasu w jednej, niezbyt wygodnej pozycji za biurkiem, prowadzi do niekorzystnych zmian: przesuwania się do przodu i w dół barków, zapadnięcia się klatki piersiowej i zmniejszeniu jej pojemności (trudno później oddychać „pełną piersią”) pojawieniu się brzydkiego „garba”. Z czasem pojawią się nieprzyjemne dolegliwości: napięcie karku, bóle głowy, drętwienie rąk. Straszyć dalej? Lepiej przejdźmy do czynów.
Na początek bardzo prosty zestaw 4 ćwiczeń + rozciąganie: większość z nich można wykonać podczas spaceru, w domu, w czasie krótkiej przerwy w pracy. Przyda się  ławka lub krzesło i dwie butelki z wodą.

Zacznijmy od krótkiej rozgrzewki; może to być kilkunastominutowy trucht, energiczny marsz (z mocno zaakcentowaną pracą ramion), kilka wymachów i krążeń. Po tym niezbędnym wstępie przejdźmy do ćwiczeń.
Na początek pompka.
Jeśli klasyczna ( na podłodze, z dłońmi pod barkami) wydaje Ci się szczytem niemożliwego, spróbuj pompować na ścianie (im dalej od niej staniesz tm będzie trudniej) albo wykorzystaj ławkę, jak tu:

3
Dasz radę powtórzyć 12 razy? Nie? – nic nie szkodzi. Zrób, ile potrafisz.

Rozpietki
Połóż się na ławce (tak aby przylegały do niej głowa, plecy i pośladki), weź butelki z wodą (albo inne obciążniki) i unieś je prostując łokcie nad środkową część klatki piersiowej. Na wdechu, powoli opuść hantle do boku (w linii barków) – łokcie mogą zostać lekko ugięte. Wydychając powietrze napnij mięśnie i wróć do pozycji wyjściowej.
Powtórz 12-15 razy. Łatwo? Następnym razem weź większe butelki. Albo wypełnij je piaskiem.

Podobnie możesz ćwiczyć w pozycji siedzącej (pamiętaj wtedy, aby nie wyginać odcinka lędźwiowego kręgosłupa)

Wyciskanie na siedząco
Usiądź i chwyć butelki jak na zdjęciu następnie wypchnij je przed siebie, wróć do pozycji wyjściowej. Tak samo możesz ćwiczyć na leżąco.

25

Wypychanie
Chwyć butelki jak na zdjęciu i wypchnij je w górę.

21

Wszystkie ćwiczenia powtórz 12 – 15 razy. Zrób po dwie takie serie, dwa trzy razy w tygodniu.

Rozciąganie – obowiązkowo na koniec.

2 myśli na temat “Trening klatki piersiowej. Śmiało!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: