Przetrwać Święta?


Modny okolicznościowy temat…kolejny profil na facebooku straszy Świętami. Tony jedzenia, miliony kalorii, Kevin sam w domu, najazd rodziny, z którą nawet na zdjęciu nie wyjdziemy dobrze. Fit blogerki na wyścigi udzielają rad, jak nie zgrzeszyć, jak się nie poddać, jak uciec, jak przetrwać.  Przetrwać? Magiczny czas, który pamiętam jeszcze z dzieciństwa (wcale nie tak odległego, choć w zeszłym tysiącleciu) dwa dni, na które czekałam wtedy z radością i niecierpliwością od początku grudnia.

1.aswieta

Odlubiam fanpage, które straszą Świętami, usuwam z ulubionych blogi, których autorzy radzą mi, jak nie dać się obżarstwu. Nie obżeram się na co dzień więc 24, 25 i 26 grudnia też nie zamierzam. Proszę nie straszyć mnie kaloriami – postny barszcz nie ma ich prawie w ogóle, uszka też niezbyt wiele. Na pszenicę nie jestem uczulona więc nie odmówię sobie kutii tym bardziej, że w składzie ma  orzechy i daktyle, które uwielbiam. Skosztuję paskudnego kompotu z jakiejś dziwnej mieszanki, bo wiem, że sprawię tym mamie przyjemność – w końcu raz w roku mogę się poświęcić. Nie martwię się o boczki, bo po pierwsze – nie pojawiają się z dnia na dzień, po drugie – świętowanie nie wyklucza normalnego treningu.

Reklamy

9 myśli na temat “Przetrwać Święta?”

  1. W ciągu 365 dni, 3 dni mam zarezerwowane na odpoczynek i podjadanie dobroci. Myślę, że nie wpłynie to znacząco na moje przyszłe urywanie kolejnych minut podczas treningu. Nie tylko bieganie jest fajne…

  2. Dokładniutko, Agnieszko! Wesołych Świąt!
    k.
    ps. Planujesz świąteczne bieganie w jakimś ładnym miejscu? Mam nadzieję na wizytę w lesie (Kampinos), dzień może i krótki, za to pogoda świetna i to niskie słońce bardzo malownicze.

  3. To chyba PIERWSZY TAKI WPIS na temat jedzenia w Święta, z którym się zgadzam! 🙂 Ludzie chyba zapominają, co to umiar, a co gorsza, że w Święta nie jest najważniejsze jedzenie… Dobrze jednak, że niektórzy wciąż pamiętają.

    Wesołych Świąt Ci życzę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s