aktywność w naturze


Lasy, parki, łąki to miejsca, które niczym zew natury przyciągają ludzi szukających aktywnego wypoczynku. Start w zawodach rozgrywanych w takiej scenerii może być świetną formą relaksu dla mieszkańców miast, na co dzień poruszających się w betonowej dżungli.  Taki właśnie jest cel zawodów zBiegiemNatury.

z biegiem

zdj. www.zbiegiemnatury.pl

Zaczęło się  w listopadzie 2012 roku w 5 miastach – Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu. W 25 biegach pierwszej edycji wystartowało 3 tysiące biegaczy. Ponieważ chęć biegania pod szyldem zBiegiemNatury pojawiła się w kolejnych miejscowościach trzeba było rozszerzyć akcję o kolejne lokalizacje. I tak  w drugiej edycji Grand Prix  uczestniczy sześć kolejnych miast: Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Szczecin i Warszawa.

Od października 2013 do marca 2014 roku odbędzie się 60 biegów w ramach cyklu Grand Prix zBiegiemNatury; w  każdym z miast – po sześć. Trasa zawsze będzie liczyć 5 km.  W regulaminie znajdziecie dokładne lokalizacje i terminy: zBiegiemNatury. Sprawdźcie, zakreślcie w kalendarzach, zapiszcie się i niech dzięki Wam w jesienne i zimowe weekendy leśne dukty największych polskich miast zatętnią życiem.

z biegiemNatury

Reklamy

6 myśli na temat “aktywność w naturze”

  1. W Poznaniu tradycja jest nieco dłuższa. Wcześniej była taka impreza jak GP Poznania, która w naturalny dość sposób przeistoczyła się (zmieniła nazwę) w zBiegiemNatury. Ot, taka ciekawostka!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s