Przestań się w końcu odchudzać! Schudnij z Kaizen


Kaizen (jap. 改善 pol. poprawa, polepszenie, zmiana na lepsze).
W myśl tej filozofii jakość sprowadza się do stylu życia – niekończącego się procesu ulepszania. Podstawową regułą tej filozofii jest ciągłe zaangażowanie oraz chęć ciągłego podnoszenia jakości.

Jarosław Gibas, pisarz, dziennikarz i trener szkoleniowy, w wydanej w  czerwcu 2013 nakładem wydawnictwa Sensus książce  „Schudnij z Kaizen” zawarł autorski projekt wykorzystania metody Kaizen w walce z otyłością. Wcześniej sam zrzucił kilkadziesiąt kilogramów tylko dlatego, że … przestał się odchudzać.

Wybieraj proste rozwiązania, nie czekając na te idealne.

Kaizen to filozofia małych kroków, stworzona po to, by pomóc nam się zmienić – bez narzucania sobie rygorów, ponoszenia wyrzeczeń, wykonywania nadmiernego wysiłku. Metoda ta działa, gdyż proponuje nam dokonywanie tak małych zmian, że nie budzą one lęku. Znasz efekt jo-jo? Rewolucyjne zmiany budzą wewnętrzny sprzeciw. Po każdej sesji drakońskiego odchudzania organizm z nawiązką odbudowuje straty. Można przerwać to błędne koło. Na początek wystarczy zmienić sposób myślenia.

Wymówki, że czegoś się nie da zrobić, są zbędne

Jarosław Gibas:

To trochę tak, jakby spędzić swe życie w ciemnym, bardzo ciemnym pokoju. Po latach przyzwyczajamy się, gdzie znajdują się poszczególne sprzęty. Uczymy się jakoś z nimi żyć, jakoś je omijać, by się co chwila nie ranić, potykając o nie. I nie jesteśmy świadomi, że zmiana tego stanu rzeczy mogłaby być tak szalenie prosta, tak bezbolesna, tak przyjemna. Że wystarczy jedynie zapalić światło. I nagle wszystko staje się proste, przejrzyste i łatwe. Jeden mały ruch, a zmienia się komfort naszego życia.

Lektura „Schudnij z Kaizen” nie przyniesie z dnia na dzień szokujących rezultatów ale jej uważne przeczytanie może pomóc wprowadzić długofalowe, trwałe zmiany. Wraz z nimi nadejdą pożądane efekty.

Kaizen

Reklamy

5 myśli na temat “Przestań się w końcu odchudzać! Schudnij z Kaizen”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s