Idee Kaffee Challenge!


Idee Kaffee Challenge to już druga edycja konkursu kierowanego do wszystkich miłośników aktywności ruchowej, którzy marzą o realizacji swojego sportowego wyzwania życia. W tym roku do finału dostał się mój kolega, triatlonista, ultramaratończyk, a od niedawna zawodnik klubu z Czeskiej Pragi specjalizujący się w pływaniu zimą na otwartych akwenach. Jego wyzwanie dotyczy właśnie pływania.

przepływ

Proszę zapoznajcie się z opisem wyzwania a później zagłosujcie : LA MANCHE 2014
Każdym kliknięciem (codziennie można oddać 1 głos) przybliżacie Leszka do celu, jakim jest wyjście z wody o własnych siłach na francuskim brzegu.

La Manche 2014 to projekt samotnego przepłynięcia Kanału Angielskiego. Ta wodna przeszkoda oddzielająca Wielką Brytanię od kontynentu ma w najwęższym miejscu 34 kilometry szerokości. Pływak musi jednak pokonać ponad 40 km ze względu na panujące warunki: pływy, prądy, fale. Temperatura wody w trakcie przepływów wynosi od 12 do 18 stopni Celsjusza. Część nieudanych prób kończy się właśnie z powodu nadmiernego wychłodzenia organizmu co może prowadzić do śmierci. Innym problemem jest przypadkowe połykanie słonej wody prowadzące do torsji, które przedwcześnie mogą zakończyć próbę. Wiatr i wywoływane przez niego fale nie ułatwiają zadania pływakowi. Panujące przy francuskim brzegu pływy i prądy brzegu niejednokrotnie decydują o powodzeniu przedsięwzięcia. Znane są historie pływaków, którzy będąc zaledwie kilkaset metrów i bliżej od brzegu nie są w stanie do niego dopłynąć. Dodatkowe utrudnienie stanowią meduzy, wodorosty, śmieci czy też plamy ropy.  Mimo niesprzyjających dla organizmu człowieka warunków cała próba odbywa się w klasycznym stroju pływackim. Dopuszczalne są kąpielówki nie przekraczające wysokości kolan, czepek oraz okularki. Jedyną dozwoloną ochroną przed zimnem są różnego rodzaju kremy.  Zapobiega również otarciom ramion na które narażony jest pływak w słonej wodzie.
Śmiałek rozpoczyna swoją próbę z plaży. Obecnie dozwolone są jedynie przepływy z Anglii do Francji (Francuzi nie zezwalają na starty ze swojego brzegu). W chwili wejścia do wody pływak nie może dotknąć łodzi ani żadnej osoby na jej pokładzie. Prowiant otrzymuje za pośrednictwem specjalnych wysięgników lub w butelkach zawieszonych na linkach. Asekuracyjna łódź jest prowadzona przez doświadczonego pilota, który wybiera optymalną trasę przepływu uwzględniając prędkość pływaka. Całość nadzoruje sędzia. Próba kończy się w chwili wyjścia o własnych siłach na francuski brzeg.

4 myśli na temat “Idee Kaffee Challenge!”

  1. Odważny człowiek z Twojego kolegi, podziwiam. Zagłosowałam i jak nie zapomnę to będę głosować jak tylko będę mogła. Powiem szczerze, że na tej stronie Idee Kaffee, są różne ciekawe wyzwania, np. maraton na Antarktydzie, albo podróż na jednokołowym rowerze dookoła Tajwanu 😉

    1. Mała Biegaczko – dziękuję w imieniu Leszka.
      Tak, te wyzwania robią wrażenie i chętnie głosowałabym na jeszcze kilka z nich. Szkoda, że Finalista może być tylko jeden…

  2. Też zagłosowałem – Twój kolega ma duże szanse na przepłynięcie zważywszy na ilość tytułów i doświadczenie.
    Pozdrawiam wakacyjnie:-).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: