Bieganie kwiecień 2013 i Runner’s World nr 4/2013


bgne rw IV

Nie biegam od trzech dni więc chociaż poczytam sobie o bieganiu…to trochę takie lizanie cukierka przez szybkę no ale, cóż…
Runner’s tradycyjnie napakowany patentami, sprawdzonymi radami i trikami. Numer wiosenny więc musi (musi?) być coś o spadającej wadze, bo że forma ma iść w górę to się rozumie samo przez się. W Starterze od razu znajomy biegacz. Kojarzycie akcję „Biegi po prawdziwej Warszawie?” Niee? Dziki ze zdjęcia to jej pomysłodawca i koordynator. Wierzę że kiedyś uda mi się zgrać terminy i zwiedzić stolicę z biegającymi przewodnikami.
„Polskie wiktorie” to kolejna lekcja lekkoatletycznej historii. Niby znane nazwiska i niby znane fakty ale przypomnieć je sobie zawsze miło.
I niesamowita historia na koniec: Trudno uwierzyć, ile był w stanie poświęcić dla swej pasji lekarz z Kolorado – Tom White (zapowiadający ten temat tytuł jakby wycięty z Faktu czy Superekspresu…)

W Bieganiu okładka zapowiada najważniejszy temat: Maciej Kurzajewski i projekt 7 kontynentów. Przebiegnięcie 7 maratonów w rok to nie jest żaden super wyczyn, dołączenie do Klubu 7 kontynentów (członkostwo w nim zapewnia ukończenie maratonu na każdym z kontynentów) może trochę większym (choć rekordziście zajęło to  5 dni!); Maciek ma łatwiej niż statystyczny Polak ale jeśli na fali swej popularności wypromuje bieganie to kibicuję mu z całego serca.

Poza Maćkiem: „Maraton zaczyna się po trzydziestce” Marcina Nagórka i niemniej interesujący tekst „12 zasad Hudsona”. No i oczywiście, jak to w Bieganiu, musi być znajomy biegacz, tym razem Michał Łubian, na zdjęciu u jako autor „Biegania w firmie”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: