Silesia Marathon – nowa trasa


Za kilka dni odbędzie się ponowny atest trasy Silesia Marathon związany ze zmianami, jakie wprowadzone zostały na trasie tegorocznego biegu po sugestiach uczestników poprzedniej edycji.

Jednym z niewygodnych odcinków trasy, który tuż przed metą zaskakiwał biegaczy, był dobieg do „Żyrafy”. W tym roku już nie trzeba będzie pokonywać dodatkowej „agrafki” przed metą – tak więc śmiało można napisać, że czeka nas bieg z nowym rekordem trasy.
Wszystko za sprawą trzech zmian.

2013 _Trasa V. Silesia Marathon

W Siemianowicach Śląskich – 27 i 28 km – trasa poprowadzona będzie ul. Gen. Świerczewskiego i ul. Spokojną.

Druga zmiana dotyczy okolicy 30 km maratonu. Z powodu planowanej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Maciejkowickiej musimy obiec to miejsce. Dlatego też bieg poprowadzony został ulicami Łukasińskiego, Hadamika, Sawickiej, Żeromskiego i Domina.

W Chorzowie maraton poprowadzony został przez urokliwe miejsce – Dolinę Górnika – która znajduje się obecnie na 35 i 36 km trasy biegu. Pobiegniemy więc ulicami Główną i Wiejską.

Powyższe zmiany pozwoliły na wydłużenie trasy maratonu biegnącej ulicami miast i skróceniem odcinka prowadzonego alejkami Parku Śląskiego, w którym biegaliśmy ponad 5 km. Obecnie odcinek parku to ok. 2 finiszowe kilometry biegu.

Na terenie Katowic nie przewidziano zmian, tak więc pierwsze 25 km maratonu będą dokładnie takie same jak trasa ubiegłorocznej edycji maratonu.

Na koniec jeszcze jedna informacja – rozważa się poprowadzenie trasy maratonu przez Park Etnograficzny w Chorzowie.

Organizatorzy mają nadzieję, że zmiany o które wnioskowali sami uczestnicy ubiegłorocznego maratonu spodobają się nie tylko tym którzy pobiegną w Silesia Marathon po raz kolejny ale również debiutantom.

Jeden komentarz na temat “Silesia Marathon – nowa trasa”

  1. Zmiana trasy zapowiada się ciekawie, w Michałkowicach nie dobiegniemy do skrzyżowania tylko wcześniej odbijamy w prawo w ul.Łukasińskiego, Hadamika, Sawickiej i Żeromskiego później dobiegniemy do Doliny Górnika i tu zaskoczenie, przepiękna oaza zieleni, raj dla wędkarzy i ptactwa, sympatyczna knajpka z piwkiem jak ktoś lubi :-), mały odcinek w cieniu a dalej znowu architektura przemysłowa ale jak zwykle ciekawie, myślę że ZIMY JUŻ NIE BĘDZIE. Pozdrawiam i zapraszam na Silesia Maraton.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: