Kompania Wrażeń – pomagasz z każdym kilometrem


Kompania Wrażeń to dobroczynna społeczność biegaczy, którzy decydując się na pokonanie dystansu maratońskiego lub półmaratońskiego, mierzą się ze swoimi barierami, poprawiają indywidualne osiągnięcia, a jednocześnie wspierają dzieci cierpiące na choroby chroniczne i nowotworowe.

Kompania Wrażeń – inicjatywa z historią

Kompania Wrazen

Kompania Wrażeń to przedsięwzięcie, które już od trzech lat organizowane jest przez Fundację Bátor Tábor na Węgrzech. Pierwsza węgierska Kompania Wrażeń wystartowała w sierpniu 2010 roku – wówczas 10 biegaczy rozpoczęło przygotowania do biegu sztafetowego w Maratonie w Budapeszcie, stawiając sobie za cel zebranie podczas biegu 350 000 forintów (5 000 złotych).
Od tego czasu popularność inicjatywy stale rośnie i obecnie Kompania Wrażeń jest największą dobroczynną drużyną biegaczy na Węgrzech. W przedsięwzięciu uczestniczyło już ponad 400 osób, którym udało się zebrać ponad 460 000 złotych. W ubiegłym roku Kompania Wrażeń po raz pierwszy zagościła w Polsce. W ślad za węgierskim sukcesem, grupa dziesięciu dobroczynnych biegaczy pobiegła w 34. Maratonie Warszawskim, zbierając w sumie niemal 40 000 złotych na rzecz organizowanych przez Fundację Bátor Tábor obozów dla dzieci.

Jak można pomóc?

Każdy zawodnik Kompanii Wrażeń stawia sobie nieformalny cel zebranie 2 500 zł, drużyny – 3 000 zł. Biegacze mogą zbierać fundusze, zachęcając znajomych, rodzinę oraz przyjaciół do przekazywania drobnych kwot na konto Fundacji z dopisaniem imienia i nazwiska wybranego zawodnika. Przekazywać darowizny mogą jednak nie tylko znajomi. Każda osoba, która chciałaby wesprzeć biegaczy Kompanii Wrażeń, a jednocześnie wspomóc działalność Fundacji Bátor Tábor, może zaadoptować jeden kilometr. W tym celu należy wejść na stronę www.kompaniawrazen.pl, wybrać biegacza i kliknąć przycisk WSPIERAM. Po wypełnieniu wszystkich danych, należy dokonać płatności w dowolnej wysokości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: