Bieg dla Zuzi – zaproszenie


Hej, biegaczki/biegacze z Rudy Sląskiej i okolic, przeczytajcie i wpadnijcie na Bieg dla Zuzi w niedzielę:

Któregoś listopadowego wieczoru wywiązał się taki mniej więcej dialog:

Amator biegania: „… nogi oszczędzam na charytatywny Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu, żeby nie było lipy :)”
Ola Poloczek: „ale fajna impreza. Może zróbmy u nas co? Przyjdź wymyślimy razem”
Amator biegania: „Co wymyślimy?”
Ola Poloczek: „Taki bieg, to super sprawa, coś biegowego, charytatywnego, na święta, dla dzieciaków…”
Tak się to zaczęło…
Mali i Duzi Pomagają Zuzi to wspólna inicjatywa Pani Oli Poloczek która wraz z całą, silnie zaangażowaną ekipą MOSiR Ruda Śląska, wymyśliła i postanowiła wcielić w życie pomysł charytatywnego biegu mikołajkowego w Rudzie Śląskiej.
Drugim filarem bardzo mocno zaangażowanym w organizację tej imprezy jest Pan August Jakubik, rekordzista Polski w biegu 48-godzinnym, organizator wielu imprez biegowych, odbywających się głównie na terenie miasta Ruda Śląska oraz organizator największego, cyklicznego, ultramaratonu w Polsce.
Nie sposób wymienić wszystkie osoby, których jest naprawdę dużo, a żywo zaangażowały się w organizację pierwszej i wszyscy mamy nadzieję, że nie ostatniej edycji biegu mikołajkowego w Rudzie Śląskiej.
Najważniejsze jest jednak to, co połączyło wszystkie te osoby. To właśnie ogromne serca oraz chęć bezinteresownego niesienia pomocy spowodowały, że już 16 grudnia 2012 na Rynku w Rudzie Śląskiej (plac Jana Pawła II, w dzielnicy Nowy Bytom) staniemy na starcie i pobiegniemy niosąc pomoc Małej Zuzi.

„…Jedna sucha diagnoza, jedno słowo „białaczka” i świat może wykonać niewyobrażalne salto. Może zgasić uśmiech na twarzy i obudzić koszmary. Może w jednej chwili zabić radość życia wpędzając w mroczny tunel zwątpienia. To może spotkać każdego z nas w każdym momencie życia. Dziś mamy szczęście, bo ten problem nas nie dotyczy. Spadł natomiast na wątłe ramiona dziesięcioletniej Zuzi, uczennicy 3 klasy Szkoły Podstawowej. Wobec choroby każdy z nas jest bezbronny. A kiedy dotyka ona małego człowieka, który ledwo wystartował w życie, ledwo co poznał kilka jego smaków, budzi się bezsilna złość. Na tę bezsilność jest tylko jedna rada …
Bądźmy z Zuzią. Udowodnijmy, że nie jest sama, a jej los nie jest nam obojętny. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe (przedmioty na licytację), abyśmy mogli zrealizować marzenie Zuzi – wyjazd z rodziną do Disneylandu. Mali i Duzi pomóżmy Zuzi. Na chorobę – lekarstwo przez nas zapisane – dobroć serca, miłość i pomoc. Połączmy siły niech to co smutne, zatroskane i pełne strachu nie ma szans.”

Bieg dla Zuzi odbędzie się w Nowym Bytomiu dnia 16 grudnia o godzinie 15.00. Start z Rynku. Połączmy serca i dobre myśli i pobiegnijmy w czapkach mikołajowych dla Zuzi. Wpisowe do biegu – wolny datek – każda złotówka przybliża Zuzi spełnienie marzenia – wyjazdu do Disneylandu:) Będzie czerwono, będzie barwnie. Swój udział zapewniło wiele klubów sportowych z województwa Śląskiego. Będzie cudownie, uda nam się na święta, na dobre życie, na czyjeś szczęście:) Zachęcamy. Kto tylko może w tę niedzielę – 16 grudnia na Rynku:) Będziemy na Was czekać. Start wszystkich razem – amatorzy biegną około 1.5 km, a zaprawieni w bojach biegowych 4.5 km. Pobiegniemy ulicami Nowego Bytomia – wypełnijmy je dobrocią, miłością, wspólnym, wspaniałym celem i czerwonym kolorem. Będziemy zbierać pieniążki dla Zuzi przez cały czas do świąt. Niech będą dla Niej wyjątkowe, niech dla nas będą wspólne. Jedno miasto – jeden cel, jedna myśl i ta sama dobroć – ponad wszystko. Wszyscy, którzy chcą przelać jakieś datki na zmniejszenie odległości do Disneylandu mogą to robić na konto:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie
ul. Św. Krzyża 7
31-028 Kraków
W tytule napisać „Marzenie Zuzi – Disneyland, oddział Katowice”

Dodatkowe informacje o aukcjach, pomocy, osobach chętnych, zaangażowanych na facebookowym profilu (wydarzeniu) pod adresem:
http://www.facebook.com/home.php#!/events/252430828215653/

Organizatorzy mają nadzieję, że impreza będzie się rozwijać i już na stałe wejdzie do kalendarza biegowego wszystkich ludzi o dobrym sercu.

Reklamy

3 myśli na temat “Bieg dla Zuzi – zaproszenie”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s