Nowe ścieżki


Nowe możliwości…Jakże zmienił się Park od czasu mojej ostatniej w nim obecności; wymalowana na czerwono trasa rowerowa faktycznie daje po oczach, chyba już żaden zabłąkany na niej przypadkowy przechodzień nie wywinie się zwyczajowym „nie ma przecież żadnych znaków”. Szkoda, że wykonawca nie zdecydował się na trochę mniej odważną czerwień.

Parkowa mila. Fajnie, że jest. Jeszcze fajniej, że podzielona na stumetrowe, wyznaczone granitowymi słupkami, odcinki. Kto powiedział, że stumetrówek nie można biegać na podbiegach? Ostatecznie od płaskich setek mam stadion.

Na koniec hit – ścieżka dla biegaczy.

Daleko nam jeszcze do standardów europejskich ale może ta jaskółka poczyni wiosnę? Trasa bardzo ładnie poprowadzona, z dodatkowymi atrakcjami po drodze – mini ścianką wspinaczkową, drabinkami i ławeczkami tworzącymi swoistą ścieżkę zdrowia (mam szczerą nadzieję że nie padnie ofiarą wandali). Dziwne tylko, że wszyscy napotkani po drodze biegacze wybrali asfalt prowadzący obok. Czyżby ze względu na nawierzchnię? Wykonawca zaszalał i najwyraźniej nie jest biegaczem. Pewnie i zleceniodawca chciał dobrze a wyszło…no cóż, fajnie się grzęźnie w tych kamyczkach, świetnie imitują piasek na plaży. Tylko ile razy w tygodniu można robić siłę?

Reklamy

3 myśli na temat “Nowe ścieżki”

    1. Równowaga musi być zachowana: „mamy świetną wiadomość- powstała ścieżka specjalnie dla biegaczy. Oraz złą: bardzo ciężko się po niej biega”…
      Widzę jednak dobre strony: kilometr w tych kamykach to doskonałe ćwiczenie siłowe:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s