Polubić bieganie


Mody na bieganie nie da się nie zauważyć: biegają (a nawet startują w zawodach) celebryci, aktorzy i politycy; koleżanka z liceum szuka na naszejklasie towarzystwa do biegania a znajomi z facebooka publikują ścianach zrzuty z endomondo; sąsiad już zakupił dres i odpowiednie buty. Prawie w każdym mieście działa jakaś zorganizowana grupa, w której można uczyć się biegania pod okiem trenera. Co tydzień można wziąć udział w zawodach na różnych dystansach.
Powstają nowe portale poświęcone tylko bieganiu.

To zdrowa moda i dobrze, że za nią podążasz. Jeszcze lepiej byłoby odnaleźć w tym wszystkim prawdziwą przyjemność. 

Poczekaj.

Zanim organizm przyzwyczai się do nowej aktywności musi minąć kilka tygodni. Wtedy regularne wychodzenie na treningi stanie się nawykiem, przestaniesz zauważać niedogodności a bieg będzie tak naturalny jak oddychanie czy jedzenie. Na treningu przestaniesz skupiać się na bólu męczonych mięśni czy urywanym oddechu (z czasem zresztą zaczniesz oddychać miarowo i bez wysiłku) i zaczniesz cieszyć się pięknem tej prostej formy ruchu:)

2 myśli na temat “Polubić bieganie”

  1. Wydaje mi się, że bieganie nalezy poczuc mentalnie. Jesli komuś nie odpowiada ten sport jest sporo innych aktywności a biegac by się pokazac czy bo inni biegają to ja też. Do niczego dobrego nie prowadzi. Najpierw odpowiednie myslenie by trening nie był mordęgą a przyjemnością- wiem, bo sama przerabiałam 😉

    1. Zmuszanie się do biegania (czy jakiejkolwiek innej aktywności) tylko z powodu „mody” jest wg. mnie bez sensu.
      Czasem jednak zdarza się tak, że chcemy biegać, wiemy, że to zdrowe i potrzebne ale zbyt szybko się zniechęcamy – warto przeczekać tę fazę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s