Kocham taki świat, spokojny i cichy.


Image

fot. Ola Janiszewska

Głowa nosi cały Twój świat. Twoje nogi, ręce, ból i euforię. W niej dzieje się wszystko, cały szczęśliwy i smutny czas zapisywany codziennie w pamiętniku bez zdań.

Tam gdzie powstają Twoje myśli, tam umierają.

Mam zmęczoną głowę. Rozerwaną na strzępy wielowątkowych zdarzeń, zamkniętych w przepełnionych treścią szufladkach.

Bezsenność, ona się nie zdarza. Ona zadomowiła się na dobre. Być może mieszka w starej piżamie, w nogawce spodni bez guzika. Rozmawiam z nią każdej nocy, prosząc o sen. Nie słucha. Starannie milczy, a rano maluje pod okiem ciemne plamy myśli.

Falsterbo, Szwecja. Kolejny dzień oczekiwania na mniej wietrzną litość. Kolejny dzień sztormu i bezczynnego czasu. Może jeszcze tylko parę godzin by wiatr pozwolił płynąć bezpiecznie.

Urzekło mnie to miejsce. Malutki port, pobliskie-sosnowo jodłowe lasy. Letnie wrzosy, w spokoju otulone zielonym mchem. Biegowe ścieżki wśród miękkich szyszek, przeplecione korzeniami dojrzałych drzew. Jak dobrze móc zwiedzać świat w przyjaźni, jaką dzielę z bieganiem. Kocham taki świat, spokojny i cichy. To jedyny czas, który głaszcze myśli by mogły przytulić się do snu.

Autor: Ola

Codzienność dzielę z bieganiem, kolarstwem górskim i pływaniem. Jestem wiernym miłośnikiem muzyki, jazzowych maratonów i ciepłych, miękkich nut. Fotografia, poezja, pisanie to poza sportowe pasje. Sądzę, że najlepszą pożywką mózgu jest jego dziki stan, bo wtedy świat dzieje się bardziej intensywnie. Z wykształcenia marketingowiec, w życiu „łamigłówek” i pasjonatka ruchu. Ludzie i ich świat, są dla mnie ważni. Redaktor treningbiegacza.pl , członek Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji, współorganizator koncertów muzycznych i zlotów żeglarskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: