Łapa za łapą i czarny, aksamitny nos


Image

fot. Ola Janiszewska

Tęsknię do Ciebie, słońce. Do gór i czasu, który błogim szumem rzeki przemawiał i koił ciszą. Do gór tęsknię, do Pienin. I wiem, że kiedyś jeszcze się zdarzy, że do was zawitam. Odwiedzę czas dzieciństwa i wspomnień, które rzeźbią w duszy człowieka każdy dzień dorosłości. Dziś, czas podał mi morze, bo przyjaźń nie zna miejsca, jedynie ludzi i ich uczucia. Emocje, prawdziwe i nic co zbędne w świecie owym nie zdarza się.

Świnoujście, porcik jachtowy. Dziś mieliśmy płynąć do Szwecji, wiatr ma jednak swoje prawa i należy ich przestrzegać. Port to scena międzynarodowa. Bandery w przeróżnych barwach i niepolska mowa. Nigdy nie wiesz, kto stanie się Twoim sąsiadem i jaki smak będzie mieć poranna herbata. Pasja jest największą miłością jaka może się w życiu zdarzyć. Jeśli dzieje się jeszcze wspólną miłością do siebie, to możesz być pewien, że jesteś szczęściarzem.

Hugo mieszka na łódce obok, w małej „szalupce” na niemieckiej banderze. Ma nos i cztery łapy. Psi żeglarz, niekoniecznie pod psem. Rudy jest seterem irlandzkim o nietuzinkowej urodzie i niesamowicie wdzięcznym charakterze.

Jeszcze mocniej zatęskniłam do mojego psa. Do wolności, jaką czułam przy nim w każdym biegowym kroku. Dziś miły dzień podał mi Hugo, łódkowy sąsiad z portu. Czternaście kilometrów biegowej przygody i psiej wdzięczności. Łapa za łapą i czarny, aksamitny nos. Takie było dziś nasze bieganie i może zdarzy się jeszcze jutro. Chciałabym.

Czas jest taki inny, kiedy można go dzielić pasją.

Image

fot. Ola Janiszewska

Autor: Ola

Codzienność dzielę z bieganiem, kolarstwem górskim i pływaniem. Jestem wiernym miłośnikiem muzyki, jazzowych maratonów i ciepłych, miękkich nut. Fotografia, poezja, pisanie to poza sportowe pasje. Sądzę, że najlepszą pożywką mózgu jest jego dziki stan, bo wtedy świat dzieje się bardziej intensywnie. Z wykształcenia marketingowiec, w życiu „łamigłówek” i pasjonatka ruchu. Ludzie i ich świat, są dla mnie ważni. Redaktor treningbiegacza.pl , członek Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji, współorganizator koncertów muzycznych i zlotów żeglarskich.

Jeden komentarz na temat “Łapa za łapą i czarny, aksamitny nos”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: