Pasja jest Twoim przyjacielem


Image

fot. Ola Janiszewska

Wstajesz, obmywasz twarz, przygotowujesz śniadanie i sięgasz po świeżą, poranną gazetę jaką właśnie dostarczył rowerowy kurier. Starasz się uporządkować swoje myśli dopijając jeszcze ciepłą, poranną kawę. Czytając chwytasz wzrokiem wytłuszczone litery jakby skrywała się w nich treść całego artykułu. Chciałbyś przed wyjazdem do pracy wszystkie te informacje objąć zaledwie kilkoma minutami. W drodze do biura słuchasz radia i porannych wiadomości. Dowiadujesz się gdzie są korki, kto kogo oszukał, kto komu co jest winien, lecz niekoniecznie słyszysz, dlaczego. Chwilę później Twój mózg zostaje osaczony reklamą środka na ból głowy lub żołądkową niedyspozycję.

Wszystkie te informacje przenikać będą Twoje myśli, które w danym momencie chciałyby być zupełnie gdzie indziej. To świat, jakiemu poddajemy się codziennie. Być może dlatego, już jako dorośli, pragniemy czasami zachować się jak dziecko. Zamknąć się w swoim świecie, przestrzeni, w której poczujemy się zupełnie bezpiecznie.

Taką przestrzeń tworzy pasja.

Potrzebna Ci tylko odrobina motywacji by cieszyć się dłużej endorfinową radością.
Sedno motywacji tkwi w tym by ująć w niej słabości odbiorcy, a tym samym wykluczyć je w kilku pozytywnych myślach, zawartych w trafnie dobranych słowach. To wszystko, nic więcej. Wszystko rodzi się w głowie, a to co tworzą myśli to ujęcie własnych obserwacji, przeżyć,  doświadczeń. Wystarczy tylko uważnie obserwować świat i emocje. Wtedy łatwiej spojrzeć z dystansem na swoje życie i dostrzec własne możliwości. Możliwości jakie w nas drzemią, a których często nie zauważamy szukając ich jedynie u innych.

Zostań autorem swojego celu. Wyznacz go. I nigdy nie zbaczaj z obranej drogi by go osiągnąć, nawet jeśli komuś Twoje marzenia są nie po drodze. Wybierz swoją ścieżkę. Podążaj nią. Nie zapominaj o sobie, ucz się własnych pragnień. Wsłuchaj się w swoje ciało i dbaj o umysł. Ciesz się wewnętrzną wolnością w biegowym świecie marzeń. Spełniaj je. Spełniaj siebie.

Pasja, podaje Ci możliwości.
Pasja odkrywa w Tobie cele.
Pasja to Twój azyl.

Pamiętaj, że najlepszą decyzją jaką możesz w życiu podjąć jest ta, która biegnie w stronę Twoich marzeń.

Artykul napisany dla: treningbiegacza.pl

Autor: Ola

Codzienność dzielę z bieganiem, kolarstwem górskim i pływaniem. Jestem wiernym miłośnikiem muzyki, jazzowych maratonów i ciepłych, miękkich nut. Fotografia, poezja, pisanie to poza sportowe pasje. Sądzę, że najlepszą pożywką mózgu jest jego dziki stan, bo wtedy świat dzieje się bardziej intensywnie. Z wykształcenia marketingowiec, w życiu „łamigłówek” i pasjonatka ruchu. Ludzie i ich świat, są dla mnie ważni. Redaktor treningbiegacza.pl , członek Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji, współorganizator koncertów muzycznych i zlotów żeglarskich.

2 myśli na temat “Pasja jest Twoim przyjacielem”

  1. Gdy masz pasję z automatu masz motywację, w końcu robisz coś co sprawia Ci frajdę nikt Cie do tego nie zmusza. Robisz bo chcesz bo masz taką potrzebę.
    Pasja też rozwija Twoje wnętrze i punktuje w oczach innych ludzi. Ludzie lubią osoby które mają zainteresowania żartobliwie mówiąc swoje „zboczenia”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: