Twoje prawo do pasji. Twój krok do marzeń


Image
fot. Ola Janiszewska

Czysto. Cichuteńko. Szutrowe alejki, drzewa, zielone liście. Domy bez płotów, bez warownych bram. Drewniana skrzynka na listy. Porsche i stary, odrestaurowany rower – duet widoczny prawie przed każdym domem. Domem, który od dojazdowej uliczki dzielą tylko zielone drzewa lub przepełnione białymi kwiatami krzewiny. Pies w spokoju przygarnięty przez ciszę ogrodu, towarzysz każdego, przydrożnego domowego ogniska. I rześkie, pełne tlenu powietrze. Powietrze, którym chce się oddychać.
Nie widać przepychu, pokaźnych warownych fortec. Pieniądz kryje się tu w skromności, a bogactwo zwyczajnie się przy niej zdarza. Taki dzieje się czas w okolicy niewielkiego, szwedzkiego porciku przy kanale Falesterbo.

Gdziekolwiek wyjeżdżam, zawsze zabieram ze sobą buty do biegania, kilka koszulek i ulubione tighty. To najlepszy sposób na poznawanie nowych miejsc i zakamarków, które w codzienności nie zdarzają się często. Lubię takie bieganie, czasami zupełnie przypadkowe. Bez wytyczonej trasy czy kilometrów. Wczoraj podczas przebieżki wsłuchiwałam się w morze, które w rozmowie z wiatrem pieniło się białą falą. Biegłam w marzeniach o tym by tu pozostać, by móc ten czas chłonąć dłużej i mocniej.

Kiedy biegnę, moje życie ułożone w galimatias staje się bardziej czytelne. Lżejsze. Bardziej stabilne. Staje się pozytywnym spojrzeniem na czas, który jeszcze kilka godzin wcześniej wydawał się trudny. Nie wiem, jaki byłby mój świat bez biegania. Wiem jednak, jak krucho czułabym się bez codziennej radości jaką podaje mi trening. Kocham, biegowy świat.

Pamiętaj, że…
masz prawo do wolności.
Masz prawo do spokoju.
Masz prawo do pasji.

Szanuj swój świat. Szanuj swoje marzenia.

Reklamy

Autor: Ola

Codzienność dzielę z bieganiem, kolarstwem górskim i pływaniem. Jestem wiernym miłośnikiem muzyki, jazzowych maratonów i ciepłych, miękkich nut. Fotografia, poezja, pisanie to poza sportowe pasje. Sądzę, że najlepszą pożywką mózgu jest jego dziki stan, bo wtedy świat dzieje się bardziej intensywnie. Z wykształcenia marketingowiec, w życiu „łamigłówek” i pasjonatka ruchu. Ludzie i ich świat, są dla mnie ważni. Redaktor treningbiegacza.pl , członek Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji, współorganizator koncertów muzycznych i zlotów żeglarskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s