Orzechowe chwile


Święta nie są moim ulubionym czasem. W tym miejscu świat musi się zatrzymać. Wyciszyć. Wspomnieć. I nawet kiedy w te dni jesteś wśród bliskich, otaczających cię ludzi, wspomnienia budzą czas o jakim częściej chciałbyś zapomnieć. Brakuje kogoś, kto siadał przy stole i czynił te święta bardziej „świąteczne”.
Parę dni temu kroiłam włoskie orzechy do wielkanocnego ciasta. Pani Marta podarowała mi orzechowy czas, przepełniony ciepłem i chwilą wyciszenia. To co człowiek może dać najpiękniejsze, to nienamacalne wartości. Wcale nie łatwo je przyjąć, choć mocno pragnie się czuć.

Człowiek to taka istota, która w coś wierzyć musi. Bez wiary stąpa się niepewnie.
W którymś z wierszy ks. Jan Twardowski napisał:

„Wierzyć – to znaczy nawet się nie pytać
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku”.

Najpiękniejsze co w życiu doświadczam, to ludzie, którym mogłam zaufać. Którzy swoje ciepło podali mi na dłoni, a ja odważyłam się je przyjąć. To najpiękniejsze światło życia.

Image

Reklamy

Autor: Ola

Codzienność dzielę z bieganiem, kolarstwem górskim i pływaniem. Jestem wiernym miłośnikiem muzyki, jazzowych maratonów i ciepłych, miękkich nut. Fotografia, poezja, pisanie to poza sportowe pasje. Sądzę, że najlepszą pożywką mózgu jest jego dziki stan, bo wtedy świat dzieje się bardziej intensywnie. Z wykształcenia marketingowiec, w życiu „łamigłówek” i pasjonatka ruchu. Ludzie i ich świat, są dla mnie ważni. Redaktor treningbiegacza.pl , członek Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji, współorganizator koncertów muzycznych i zlotów żeglarskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s