Priorytetowa paczka mocy.


Gdybym miała podsumować poprzedni tydzień, zamiast oczekiwanej sumy wyszedłby iloraz zdarzeń. Mniej czy bardziej przypadkowych przeżyć i emocji między nimi.

Jedynym constans było bieganie, ono nigdy się nie zmienia. Nie zmienia względem odczuć, tego co czuje ciało i myśli. Bez znaczenia czy jest to trening tempowy, czy długie swobodne wybieganie. To zawsze ciepłe i energetyzujące endorfiny. To dla nich biegam. Taki własny przywilej radości, bez możliwości zwrotnej. Priorytetowa paczka mocy jaka dociera do  mnie z poleceniem odbioru. Czasami nawet ma fajny znaczek, w kształcie słońca. A i w deszczu zdarza się tęcza, nawet jeśli nie ma jej na niebie. Rysuje ją dusza, jak ciepła akwarela maluje myśli i odwraca je o kilkadziesiąt stopni, tak by czuły się bezpieczniej i pewniej. Tak czują się twoje myśli, kiedy biegniesz.

I nawet jeśli nie ma w tym żadnej logicznej przestrzeni, to świat staje się ciekawszy. Bardziej ożywiony. Wyraźny. I wcale nie tak niepewny jak codzienność, która często wystawia nas na próbę bycia kimś innym, niżeli jesteśmy.

Bieganie wycisza mój świat. Bieganie sprawia, że wczoraj nigdy nie dzieje się jutro, a kolejny dzień nie jest myślą o wczoraj.

Image

Reklamy

Autor: Ola

Codzienność dzielę z bieganiem, kolarstwem górskim i pływaniem. Jestem wiernym miłośnikiem muzyki, jazzowych maratonów i ciepłych, miękkich nut. Fotografia, poezja, pisanie to poza sportowe pasje. Sądzę, że najlepszą pożywką mózgu jest jego dziki stan, bo wtedy świat dzieje się bardziej intensywnie. Z wykształcenia marketingowiec, w życiu „łamigłówek” i pasjonatka ruchu. Ludzie i ich świat, są dla mnie ważni. Redaktor treningbiegacza.pl , członek Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji, współorganizator koncertów muzycznych i zlotów żeglarskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s